Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk nalezen jen ve správci disků - "nepřiřazeno"

Zdravim, nedávno jsem tu psal o mrtvém externím disku HP SimpleSave 1TB, který jsem chtěl zachránit.
Nakonec jsem se rozhodl na základě několika rad zabudovat externí disk jako pevný disk do pc,
což se mi nakonec podařilo. Problém je tom, že "tento počítač" stále disk nezobrazí,
ale SPRÁVCE DISKŮ ANO! Nejdříve hlásil "neinicializováno," po potvrzení hlásí "nepřiřazeno."
Nyní už to vypadá slibně. Můžete mi prosím napsat postup jak to dokončit? Díky moc za rady!
Screen: https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0 -8/10272572_594603947305107_8403094342282242522_o. png
(pokud nepůjde náhodou otevřít, uploaduji jinam)

Tak on to mohol ten USB radic nejak aj kryptovat alebo prepocitavat cisla sektorov alebo podobne veci. Ten ramec ma aj nejakeho vyrobcu a model a da sa najst googlom nieco o vytahovani disku z neho.

Druha moznost je ze pri tom ako zdochol tak este poprepisoval zaciatok disku (tabulka oddielov & filesystem), preto si mal od zaciatku pouzivat programy ktore som pisal (alebo ine na zachranu dat, getdataback apod) a ne neco tam inicializovat (=zapis = poskodzujes si tie data este viac)

Já jsem si ho umrtvil opravou od WD DLGDIAG testem sektorů

disk je furt funkční, jen ho Windows nedokáže rozpoznat, pokud chceš zahránit příště v podobném či jiném případě data, použíj program R-Studio. V tomto pogramu uděláš Sken disku co nefunguje a pak vybereš složky, které chceš zahránit na jiný disk, ale pozor vytvoří naprosto stejnou kopii HDD, tak dávat pozor na přenos dat, protože přenášet Větší objem dat na menší bude trošku problém! :D