Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 vs 8.1 ?

Zdravím, chcem si zakúpit originál windows, ale neviem sa rozhodnúť medzi windows 7 a 8.1. Pc sa bude používať na prácu so zvukom (Fl Studio, Audacity), videom (Sony Vegas)a grafikou (Blender, Terragen). Počítač je nový, mám ho len pol roka (MB: Asus z87, CPU: i7 4770k, RAM 32gb)
Vzal by som rovno win 8.1 keďže je najnovší, ale čítal som dosť veľa negatívnych ohlasov na 8-ičku napr. aj tu:
http://www.audiozone.cz/pc/downgrade-windows-8-na- windows-7-t20925.html
http://www.audiozone.cz/pc/konci-sloboda-na-pc-t20 687.html
aj som ju raz skúšal na sestrinom notebooku a to metro je riadna blbosť, ale neviem ako je to s 8.1. Viete mi niekto poradiť či nebude na 8.1 problém s vyššie uvedenými programami a či sa tam dá bez problémov vypnúť to jebnuté metro a nahodiť normálny štart ? A samozrejme ma zaujíma tiež stabilita a rýchlosť systému. Nechcem zaplatiť za nejaký nepodarok a potom kupovať ešte aj 7-ičku.

Pozri ked si tu Wistu8x upravyš tak rozdiel neni žiadny(tymto ju vobec nechvalim) metro som poslal do ...
pomocou live cd som zrušil a vymazal všetko čo nema W7 (mrkvosoft tomu vravi aplikacie ja p*čoviny :)) )

ale ak to neni nutne cca rok je tu W9 tak počkaj isto bude akcia ako na tuto hlistu8 za 17Eur :-D:-D

Jany, v podstate "sedm nebo vosm" je lautr fuk. Dôležitejšie je bitový systém (32 alebo 64) podľa podpory tvojho HW.

Ale. OS W8 inštalovanom na recipročnom hardvéri majú oproti OS W7 prepracovanejší kernel (jadro), lepšiu stabilitu, poskytujú rýchlejší prenos dát či bezpečnosť.

Porovnania dvoch systémov, W8 vs. W7, si vygúglíš, sú v textovej forme ale na videu spracované od domácich kutilov.