Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem window7 ukladanie suborov na ploche, pisanie uvodzoviek

1, win7 uklada novo stiahnute subory na ploche vlavo od hora dole
ja to potrebujem zmenit, aby zacinal ukladat od praveho dolneho rohu obrazovky

2, ak pisem jednoduche alebo dvojite uvodzovky: ', ", tak sa napisu(ukazu) az ked napisem nieco po nich, alebo ked napisem aj druhu, aby sa to ukoncilo.
ja to potrebujem zmenit, aby sa pisali nezavisle od toho. aby sa pisali ako normalne pismeno. neviem kde som to v minulosti nastavoval. doposial sa mi to nepodarilo najst.

windows nic sám od sebe nestahuje a neukládá na plochu.
v tvém tajném stahovacím programu (webovém prohlížeči) si nastav normální ukládání na datový disk d:, třeba do adresáře/složky d:\internet
stažené soubory kontroluj normálním správcem souborů a ne dementním tentopočítačem, který ti schovává přípony.

příkazový řádek v normálním správci souborů spustíš i více způsoby.

keby ste sa vyjadrili k veci a nesnazili ma ovplyvnit podla seba

chcem to stahovat na plochu

a klavesnicu mam spravnu a tiez viem co su uvodzovky
v predoslej instalacii win7 sa mi to podarilo nejako nastavit, ale teraz nemam sajnu

//pripony si viem samozrejme povolit aby sa zobrazovali vsetky a vsade a aj aby sa ukazovali skryte foldre a systemove a hocico. naco by som si instaloval total comander co pouzivaju stari fotri ked nemusim

tu bol problem.
nesmiete nechat anglicku (us) klavesnicu International ale iba obycajnu US
lebo potom robi toto:
[b2de5bdc11.png]

aky vplyv na zavirenie pc ma ze ked do nestiahnem na plochu ale do:
c:\users\a\moje bezpecne downloady\

ved antivirus vsetko pred ulozenim na disk skontroluje
to co ma znemanat, o com hovoris ?

a ked chcem mega safe, tak si browser spustim v sandboxie a hotovo

nechapem preco zase riesis to, na co sa nepytal, ale evidentne sa vyhybate lebo neviete kde sa to nastavuje a ci to vobec ide

Snad si chcel pouzivat rozlozenie slovenske, a nie anglicke international (este som nevidel niekoho kto by to pouzival. Ked uz tak normalne USA). Si to ani nenapisal len si furt tvrdil ze "to mam dobre". Ja nie som jasnovidec.
ked chces pouzivat aj US, tak si tam nadefinuj rozlozenia dve (slovenske a US) a prepinaj si to cez lavy Alt+Shift

aky vplyv na zavirenie pc ma

- taky ze mnozic virov explorer.exe (=plocha & tentopocitac) vsetko hned pusta do kdejakych deravych kodekov lebo chce robit nahlady. To same sa samozrejme deje ked si naklikas zlozku, ale ja nepouzivam vobec mnozic virov tentopocitac ale normalny suborovy manager, preto ma nezaujima posahany mnozic virov explorer.exe. ploca obsahuje len zastucov na programy.
A antiviry ti najdu houby makove mozu to scanovat aj 150x spredu aj zozadu stejne najdu prd. "Stari fotri" s TC nemaju nic zavirene ani bez dementnych antivirov.

explorer.exe nema nastarost len plochu ale celu suborovu hierarchiu pokial to chapem spravne.
cize je jedno kam to ulozim, vzdy bude windows indexovat a robit tie nahlady
cize ako moze nejaky TC odizolovat explorer.exe od toho naco je urobeny

viete alebo neviete v registroch alebo hocikde inde nastavit aby sa novovyskytujuci subor na ploche (ano nemusi to byt stahovanie ale hocico ine) automaticky usporaduval nie do laveho horneho rohu, ale do praveho dolneho ?

// si nevidel nikoho pouzivat anglicky international ? hmm to je zaujimave, lebo to je ako jediny defaulny jazyk pri akejkolvek instalacii win7, ktory sa neda zmenit/odstanit, pokial nepridas nejaky iny

tak sa nerob...

explorer.exe len zobrazuje. Ked mu nebudem predhadzovat ziadne subory aby ich zobrazoval, tak nebude robit nic ani nemoze nic mnozit. Prevencia. A ked nepouzivam tentopocitac ale TC tak mi deravy explorer.exe nezobrazuje ani zlozky ani nic a teda nespusta mi nic pripadne viry.

Neviem o tom ze by automaticke usporiadavanie ikon mohlo fungovat sprava zdola. Uz si to niekde videl? Mozes si automaticke usporiadavanie akurat vypnut (potom to bude placat kam sa mu zachce, trebars aj mimo obrazovku - to je dalsi dovod preco nepouuzivat dementny explorer.exe)

jezis maria
vobec nejde o automaticka usporaduvanie, co si ty myslis ze to je

ide o to, ze ked sa ma ocitnut subor niekde, kde predtym nebol, tak ho musi windows niekam umiestnit. a je nastavene ze to robi na zaklade poriadku do laveho horn rohu.

je to default, nema to nic usporaduvanim

ja to chcem zmenit na pravy dolny

chapes uz ?

už jsem si zvykl, že s tebou je vždy problém pro nepřekonatelnou nechápavost.

1) stahování na plochu je blbost, právě tam se ti explorer.exe kousne kvůli konfliktu shell extensions.
2) data nemají co dělat na systémovém disku. pokud to nevíš, plocha je součástí systémového disku. takové svinstvo nejde normálně zálohovat.
3) do tvého pravého dolního rohu neumí stahovat microsoft windows, to si vyřiď s ním nebo ty windows reklamuj.

škoda času.

ziadna nechapavost

ako ja mozem vediet to vsetko co ste sa vy naucili za roky fungovania ako technik
alebo na skole

je uplne evidentne ze dnesna doba sa vyvija rychlejsie ako ludsky mozog moze ponat, resp. evolucia cloveka sa stihnut tomu prisposobit.
a normalny clovek nemoze byt vo vsetkom top. preto si ty technik a ja nie.
preto je tu toto forum, aby to kompenzovalo.
preto je normalne nechapat vsetko a hned a tiez preto, ze ja nevidim do hlavy tebe a ty mne a tiez preto, ze me medzi nami generacny rozdiel.

// a tiez som tu uz stokrat hovoril, ze vela problemov by sa usetrilo, keby ste aj vy detailne reagovali a vysvetlovali podstatu veci.
je nezodpovedne rozhodnut sa niekomu poradit a odbavit to vetickou: ukladat na plochu je picovina.

keby ste sa vyjadrili k veci a nesnazili ma ovplyvnit podla seba

keby si sa nesnazil pozadovat po windowse blbosti, ktore si si vymyslel...

chcem to stahovat na plochu

stahuj si kam chces, ale v pripade plochy ti to windows bude vzdy pridavat od laveho horneho rohu, pretoze tak je to navrhnute a tak to proste funguje. Nezmenis to nijak. Na tebou zelane miesto ten subor na ploche dostanes jedine presunutim jeho ikony na ploche.

Navyse v pripade problemov so stiahnutym suborom mas ovela vacsie riziko, ze system ti bude blbnmut a mrznut hned na ploche, pretoze plocha je defakto adresar v tvojom uziv. profile.