Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grant a nové pc

Ahoj,

dostali sme cca grant cca 40 000,- na nový počítač k traktografiím (velké grafické soubory) a potřebujem základní sestavu.
Minimální požadavky na pc jsou tyto:
-RAM 8-16 GB
-Processor např. Intel Core i7
-Grafická karta NVIDIA GT750M
(či lepší)

Oddělení biomechaniky nám ho sestaví, jen potřebujem vědět, které komponenty si máme pořídit.
Poslední pc měl
-Procesor Intel Core i7-3770S
-Chladič Zalman CNPS90F
-Základní deska GIGABYTE GA-Z77-DS3H - Intel Z77
-Grafická karta MSI N640-4GD3
-Operační paměť Kingston HyperX Beast 16GB (2x8GB) DDR3 2400 XMP

Je nějaká soustava,kterou byste nám doporučili? Díky
Dan

Nesouhlasím!

(paměti jak je dostaneš pod ten chladič je mi záhadou, navíc proč 4x4GB?, taktovací deska, Blu-Ray mechanika, nic moc zdroj do pracovní stanice, herní g.karta bez znalosti SW který bude používán)

Pracovní profi grafické stroje se nakupují u HP nebo Dellu přímo na míru a s komplexní asistenční službou.

Pokud maji schopneho IT, neni to nutne a pokud nejde o kriticky stroj, kde se hodi zaruka vymeny do 24hodin, tak to neni potreba. Ale samozrejme ta sestava je o nicem bez znalosti pouzivaneho softwaru a potrebnych HW parametru.

Vycházím z požadavků, kromě toho jsem se také zamyslel při výběru RAM nicméně na několika fotkách s tímto instalovaným chlazením jsem usoudil, že se na desku spolu vejdou. 4×4GB proč ne? Mechaniku jsem vybral náhodně, protože v požadavcích nebyla zmíněna. Zdroj je podle mě akorát (pokud ne dej mi prosím nějaký příklad vhodného zdroje). Přestože v požadavcích byla mobilní grafika, vybral jsem v rámci ceny nejvýkonnější grafiku od Nvidie.

a k čemu třeba ta BR mechanika vlastně má být Na pouštění filmů? K čemu moduly s jakýmsi podivným a úplně zbytečným chladičem?

Souhlasím s M-polem, že primárně by se mělo pro pracovní nasazení pořizovat odpovídající vybavení, tj. pracovní stanice nějaké značky, které netrpí na kinderkomponenty (např. základní desky mají síťovku od Prasorealteku, kvalitní desky používají alespoň Broadcom, lépe Intel)

Tak se ptám: opravdu nechceš svůj názor přehodnotit? ;-)

Doporucil bych se nejprve podivat do softwaru, ktery na tom budete pouzivat a zjistit z manualu, co ze ten soft umi a podle toho co vlastne potrebujete.

Treba ten software umi pocitat tu grafiku pres grafickou kartu? Pak nepotrebujete az tak silny procesor, ale hlavne grafiku, a jakou. Umi to CUDA? Potrebujete NVidii. nebo to umi technologii, kterou podporuje Radeon? Atd.

Nebo se to bude pocitat pres procesor a pak staci GK uplne obycejna a naopak investovat do procesoru, muze se hodit treba i Xeon.

komponenty si zadovážte také,aké vyžaduje software pre tvorbu a vyhodnocovanie traktografií,špecializované zostavy k CT dodáva napr.Siemens,inak prispôsobené zostavy vyžaduju mammografy,iné požiadavky CTmozgu,iné fMRI atd...bežná herná zostava je vám v podstate nanič,pri tvorbe a vyhodnocovaní je uplne jedno,či tam bude nejaký chladič zalman,noctua,eisberg alebo box.....osobne by som radšej na vizualizáciu a vyhodnotenie miesto hernej grafickej karty volil Matrox VIA alebo Matrox Meteorpripadne rovno zakúpil hotové riešenie ,ktoré ponúkajú Siemens,Dell,HP,Nec,Axiomtec a ktoré sú presne prispôsobené na dané úlohy a aj niečo vydržia....

parametrom pre danú aplikáciu vyhovie každé pc s podporou directX9-10,qt4,novšie veci podporované niesu,takže v podstate aj ten pôvodný pc,ktorý chcete nahradiť je pre daný program naddimenzovaný a pokial nemá nejaké vážne poruchy alebo konštrukčné vady je jeho výmena velmi diskutabilná,rýchlejšia mašina napr. s nejakým xeon procesorom neprinesie pre samotný program nič navyše,len dobrý pocit,že máme nový počítač......vzhladom na obmedzenie behu programu pod directX,nemá zmysel navyšovať RAM nad 4GB,požiadavka tu skôr bude zameraná na kvalitný 2D/3D výstup,takže by som skôr radil ušetrené prostriedky smerovať na kvalitnú graf.kartu,stačí aj najlacnejšie Quadro/staršie FireGL,fireMW karty,kde je ovela kvalitnejší výstup na monitor ako u herných grafík a odladené,stabilné ovládače...zbytok komponentov môže zostať podobných ako v terajšom pc...