Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem se spoustenim PC - grafická karta

Dobry den, mam problem se spoustenim pocitace. Mam novou zakladni desku, procesor, graf. kartu a pamet...Vypada to ze je vsechno zapojene tak jak ma, ale nespusti se mi monitor.Graf karta po me vyzaduje minimalne 450w zdroj, mel sem 380W nejelo, ted mam 550 a nejede stejne.Zakl. deska - MSI K9NU Neo-V, nVidia M1697,procesor - AMD A64 X2 3800+ EE (socket AM2) Box, graf. karta - VGA HIS Excalibur X1600Pro IceQ, 256MB/128b, DL-DVI a pamet - 1024MB DDR II 667 Mars KINGMAX. Co s tim? Nebo alespon cim to muze byt zpusobeno?

[mod]rozšířen titulek (JaFi)[/mod]

S tím EC by to mělo jet taky, aspoň BIOS by měl naběhnout, vem si, že to najíždí ve 2D, tzn. spotřeba oproti 3D minimální. Pokud nenaběhne ani moncek a nenaběhl ani s předchozím zdrojem, může být taky chyba v grafické kartě. Může být chyba v čemkoliv, v základovce, v pamětech.... Pískne aspoň to prkno při startu, anebo je potichu? Probliknou LEDky na klávesnici? To že se roztočí větráky, to znamená pouze to, že je v pořádku 12V napájení a zdroj dostal impuls z klopného obvodu na desce, že se má zapnout. Máš možnost vyzkoušet komponenty jinde?

Ještě mě napadlo - kdysi jsem se setkal s tím, že mi nestartovala základovka a celej problém byl v přepnutém jumperu pro reset CMOS. Zkontrolovals jestli ti všechno sedí podle manuálu? Není třeba vloženej lístek s nějakým Attention?

Všechno odpoj kromě grafiky, RAM a procesoru.
Pak musí něco pípnout, případně ti něco řeknou diody.
Grafiku, RAM a CPU zkontroluj, zda dobře sedí,
od zdroje do desky je snad vše zapojeno OK podle manuálu.
Pokud nedostaneš žádnou odezvu, zkus postupně jinou grafiku,
třeba i integrovanou, pokud je na desce, jinou RAM,
překontroluj usazení CPU a chladiče na něm. Předposlední
krok je výměna zdroje a poslední je možnost, že deska je vadná.
Předpokládám, že všechny komponenty sedí ke tvé desce.