Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s rychlosti pripojeni pres Wi-fi na notebooku

Zdravim, muj problem je v tom za na mojem notebooku mam prilis nizkou rychlost pripojeni cca mezi 512-1500 kbit/s, pritom na druhem notebooku ktery je ve stejne mistnosti je rychlost 7-8 Mbit/s. Na svem notebooku mam Win 8.1, na druhem je Win7. pokud bude potreba dodam dalsi HW informace. Diky za rady

Skusil si nabootovat live linux, ci to je stejne aj tam? Ptz Win mozes mat zavireny apod a na pozadi moze vytazovat siet.
Antiviraky skusit odinstalit.
Jaka presne to je wifi sietovka (norma) na jednom a na druhom? Skus na routri vypnut n normu (nastavit len b/g). A skus aj zmenit vysielaci kanal na routri.

divej daval jsem notas a win do tovarniho nastaveni.... nepomohlo, antivirak uz sem ani neinstaloval, zkousel jsem vypnout i firewall a nic. jinak k routeru pristup nemam, jsem v pronajmu a router ma majitel u sebe. no a ja mam adapter Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter a na druhem notasu mam atheros AR 9485 WB-EG... jsu uplne bezradny