Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ramky nejdou podle návodu

Zdravím, mám problém s ramkama. V návodu základní desky se píše, že by se ranky měli dát, pokud jsou dvě, do dvou slotů stejné barvy dál od procesoru, v mém případě jsou to modré sloty A2 a B2. Problém je, že takto se počítač nerozjede. Rozjede se pouze pokud zapojím kamkoliv jenom jednu ramku nebo pokud dám ramky do prvních dvou slotů A1 a A2. Počítač normálně snímá plnou velikost ramek (8gb), ale zdá se mi divné, že to nejde tak jak by to mělo jít. Nevím ani jestli pak funguje dual-channel?

Pokud zapojím ramky obě jinak, tak zapnu počítač, on najíždí, okamžitě se rozsvítí červená diaoda nad memOK tlačítkem, pípne, a zase se vypne, po chvilce zkusí najet znovu.

Prosím o radu. Děkuji

Ram Crucial Balistix Tactical 8GB (kit 2X 4GB) 1600MHz CL8 BLT2C http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 000000001PPB
Základní deska ASUS P8Z77-M LGA1155, Z77, 4xDDR3, PCI-E3.0 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 000000001LBN

A ten reset biosu při aktuálně zapojených ramkách? Já se do něho totiž s zapojenými podle návodu ani nedostanu? Jiné ramky DDR3 bohužel doma nemám. Jinak s procesorem jestli to může mít souvislost, tak by mohlo. Já totiž při skládání PC byl tak šikovný, že jsem ohnul několik pinů a procesor vůbec nejel. Narovnal jsem je jehlou a od té doby procesor jede. Nevím jestli to může mít souvislost.