Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám XP a banky mě varují, že není podporován

Dobrý den,

v práci máme hlavní počítač, který ale ještě stále běží na XP. Když se chci přihlásit do internetového bankovnictví, tak jsem u KB a Air Bank informován, že mám XP, které už nejsou podporovány a z důvodu zabezpečení si mám změnit operační systém. Česká spořitelna to však nehlásí.

To je věc, které bychom se zatím chtěli vyhnout a až odejde ten počítač, tak se prostě koupí už nový a bude se to muset řešit. Teď to ovšem ale není úplně akutní.

Žádám Vás tedy o vyjádření, jestli si máme udělat ten čas a přeinstalovat operační systém. Někde jsem totiž slyšel, že to podporování XP byl jen velikánský marketingový blud.

Předem moc děkuji za Váš čas a názory.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Lukáš Kos

Banka tvoj OS nespozna telepaticky cez lietajuci tanier s mimozemstanmi, ale prave podla user agenta. Server nedostava od browsera ziadnu inu informaciu, len user agenta.

P.S. este by ma zaujimalo jaky software mi banka musi udrzovat kde. Software ani udrziavanie bankou nema s OS u klienta nic spolocne. Banka nic neudrziava u klientov.

Nečetl jsme celé vlákno, tak se jen okrajově zeptám -
Stačil by flashdisk s "lehkým linuxem" kterým se po restartu PC a nabootováním z FD dostaneš do banky? Vyřizovat soukromé aktivity v pracovním OS mi nepřijde dobré rozhodnutí.