Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Windows 7

Zdravím,

mám notebook a něm předinstalovaný Windows 8. Dnes jsem mi přišlo DVD z Windows 7 a chtěl bych ho na notebook naistalovat, ale bohužel DVD po restartu nenaběhne. V BIOSu jsem vypnul funkci Secure Boot, ale stále nic. Přitom když otevřu DVD tak je všechno v pořádku. Mohl by mi někdo poradit? Děkuji.

Objednaval si ho odkial presne? Co je na nom napisane? Jak to presne vypada? jaky presne to je Win7? (32bit alebo 64bit? Neni to vobec jedno kvoli UEFI bootu - ten ide len s 64bit, 32bit bootuje len v legacy mode).

Pocas POST mackaj klavesu boot menu a vyber si tam tu mechaniku a enter. Davat pozor na slovo UEFI a polozku bez UEFI, od toho zavisi ze v jakom mode to bude potom instalovane.

Tak se mi to nakonec skoro podarilo. Nainstaloval jsem win 7, restartoval se PC a nabehlo mi hlaseni ze nebyl nalezen zadny operacni system. Zkousel jsem i v uefi zapnout legacy mode, ale to se pak jen restartuje pc. Jsem z toho nejaky zoufaly.

Ak si spustal uz instalacku v legacy mode, tak musis do boot order v BIOSe nastavit na prve miesto harddisk bez slova "UEFI" pred nim, alebo vypnut UEFI boot.

A opravit si MBR (nabootovat do instalacky do moznosti opravy a tam mas aj polozku opravit bootovanie)

P.S. a nastavit spravny oddiel ako aktivny, napr. v UBCD je ranish, alebo akykolvek live linux s GParted

Boot order je v BIOSe. Poradie bootovania.
A pisal som aj ze musis obnovit MBR a nastavit spravne aktivny oddiel. Instalator Win to nerobi ak uz pred instalaciou na disku boli oddiely (tak sa spolieha na to ze tam MBR kod je spravny - co ale nebol ked predosly Win bootoval v UEFI mode). Podakuj sa intelu za to ze pretlacal celemu svetu ten dementny UEFI nezmysel, aj ked nikto zdravy z BIOS vyrobcov to nechcel ani vidiet.

Ked sa mu nepodari dokoncit instalaci tak predsa nebude ten Windows bootovat.

Bud mas vadny disk, alebo nema dostatok miesta v oddieli do ktoreho ho instalujes, alebo mas nejak rozdeleny disk sposobom ktory to nevie spracovat (ak si schopny ozeliet recovery oddiel tak mozes zrusit oddiely a vytvorit novy), alebo ja neviem co tam mas a co ti to pise.
Disk si testoval? Skusil si iny disk uplne prazdny na test? Apod

zabudol si zrušit 350MB oddiel(zavadzač z hlisty8x) tak preto ti to blbne

pozri sa nato cez nejaky boot manager diskov (po tomto vykone ti ale na 99,9% nepojde recovery oddiel ak tam bol od vyrobcu - možeš ho vyskušat ak nepojde ten oddiel cely zruš a pridaj k poslednemu oddielu disku)

Tak dneska to jdu zkoušet znova. Ještě jsem si sehnal na zkoušku Win 8 64bit a uvidíme. Mám smazané všechny oddíly, nechal jsem zkontrolovat disk (trvalo to cca 3 a půl hodiny) a ten je v pořádku. Všem děkuju za ochotu pomoct a myslím že se ještě ozvu jak to jde.