Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tvorba programu na ovládání el. zařízení

Zdravím

Chci se zeptat, v případě, ýe bych se sám rozhodl si naprogramovat jednoduchý program a otevírání a zavírání několika el. zařízení tedy "zmáčknutí čudlliku na dálku" například z internetu.

Jak hodně je to náročné? Dá se to někde nastudovat v nějaké literatuře popř. jaké? (nějaké základy programování a jazyka a tak.

Díky za odpovědí. Prosím urážlivé a egoistické odpovědi mi nepište díky ;-)

Skvělé TOTO je odpověď kterou jsem žádal díky převelice.

Pro všechny lidi co mne nazývají dementním a ti i přes to, že nedokážou odpovědět na jednoduchou otázku ale musejí se do mne poštět s tím, že to prostě není možné! A to já prostě beru jako urážku) Chci jen říct: Hodte do pi*e! :-D

už mám co jsem potřeboval

Díky jirka44

keby si dokazal rozmyslat a pouzivat google, tak davno riesenie najdes, dosiel by si prave k tomu arduinu. Niekto ti tu napise, co je potrebne vediet a ze to nieje len taky med lizat a ty to hned beries ako urazku? Sa daj liecit a uvedom sa. Co budes robit ked ta fakt dakto za daco bude urazat? zabijes sa?

Dnesni mladi su na hovno, nic nevydrzia, nedokazu samostatne mysliet a revu pri kazdej priamejsej vete.

Spinat veci moze aj cez PC cez paralelny port a podobne, az si tam prirobi k tomu elektroniku, alebo napr. pomocou raspberry PI co je na toto idealnejsie ptz ma priamo LAN a linux, a ne arduino ktore nativne nema vobec LAN ani nic.
Kedze ale odmieta specifikovat hardware, a chce programovat, tak prosim, ja si teda idem naprogramovat ponozky aby sa mi sami prali :-)

naprogramovat jednoduchý program

- Odpovēd je slozitá, bez poznatku -co, čím, vzdálenost, zpúsob pripojení)
- Dálkové rádiové prístroje, jsou manipulovány ovladači, které vysílají signály do receptoru, ktery provede pozadovany úkol (mikroelektronika)
- Jsou zarízení, které muzes ovládat treba s Bluetooth a podobnē......
- Proto je potreba vēdet na jakou vzdálenost, jakym zpúsobem chces komunikovat s prístrojem, nēkdy není za potrebí programace, ale jen znalost elektroniky.
TiP~ Ve starych časopisech RADIO amatér, nevím či se jestē vydávají, bylo mnoho návodú na tuto tématiku.
[img=http://www.antikvariatshop.sk/img/zbozi/g/g5824-big.jpg]http://www.antikvariatshop.sk/img/zbozi/g/g5824-bi g.jpg[/img]