Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s Čínskýma telefony?Jsou kvalitní nebo ne?..

Dobré ráno.

Chtěl jsem se zeptat.Jak je to s čínskými telefony jsou kvalitní nebo ne?..
Teď právě vlastním Ulefone U658 a připadá mi zatím vše ok..
Známí mi říkali že ty telefony jsou levné protože po měsící strácí svou výkonost než jak ji měli na začátku je to pravda?..
Koukal jsem na mobil který je s číny neznámá značka je lepší jak samsung galaxy S4 a stojí poloviční cenu.Jak je to možné?..
Mohl by mi tu někdo říci doslova proč jsou ty čínské mobili tak levné?...Stejnak se vše pomalu vyrábí v číně i Samsung.
Akorát ty procesory mají každý jiný, u čínských mobilů mají všechny MTK6582/MTK6592 a galaxy ne.Taky nechápu?..

Díky všem za odpovědi :)) moc by mi to pomohlo.

Obecně ne, s nadsázkou se dá říci, že v Číně vyrobí a prodá telefon i kdejaký kutil v garáži. :)
Ale teď vážně - 90 % čínských telefonů jsou různé kopie, napatlaniny a funkčnost je loterie. Jediné dobré značky jsou Xiaomi, Zopo, Oppo a pár dalších. Někdo tu zmínil, že MediaTeky jsou před Snapdragony - není to vůbec pravda. MediaTeky jsou úsporné procesory, které výkon moc neřeší a vynikají především nízkou spotřebou. Na druhou stranu se objevují chyby ve hrách a hlavně GPS je obecně špatná.

Obecně nejlepší čínskou značkou je Xiaomi, které si dělá vlastní telefon a dokonce i vlastní systém MIUI. Ten je IMHO o dost lepší než čistý Android - to si ale musí každý vyzkoušet. Kvalita zpracování a běh systému je u modelu Mi3 řádově lepší než cokoliv, co Samsung vyrobil a ještě tak dva roky vyrobí.

Stále je řeč o zpracování, ale co do výkonu, tak se Samsungem se rovnat nemohou. Jak jsem už nedávno psal, tak mám v řadě už čtvrtý Samsung a za tři roky se mi ani jednou žádný nerozpadl. Nevím jak dlouho by vydrželi, protože jdu rád s dobou, takže si každý rok kupuji nový model :-)