Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Matematika prosim o rychlou radu

asi se to sem nehodí ale prosim poradite ?

funkce y = cotgx je klesajici v celem definicnim oboru
funkce y = sin x je neomezena
fce y = tgx neni definovaná pro x = 90 stupnu + k x 180
funkce y = cos x neni periodicky

potrebuju odpovedi Ano/Ne.
dekuju

A pocas roku si spal?
Grafy tych funkcii si uz niekedy vzivote videl? Ak ne tak si das tu funkciu do google vidis obrazok a mas svoje odpovede.
Pre obmedzenych: ne ano ano ne
P.S. resp. ta prva otazka je picovina (otazka zamerana len na definiciu nezmyslu), moze byt aj ano, v zavislosti od toho jak si definoval slovo "klesajici funkce"

Este keby si chcel vediet preco tak
funkce y = cotgx je klesajici v celem definicnim oboru - NE, pri 180stupnoch je stupajica.
funkce y = sin x je neomezena - NE, sin je omezena (hodnoty ma len medzi -1 a 1)
fce y = tgx neni definovaná pro x = 90 stupnu + k x 180 - ANO, lebo tak to je :) (cosx=0)
funkce y = cos x neni periodicky - NE, lebo cos je periodicky (perioda 360stupnov)

Uz som to pisal hned v prvej odpovedi - je to vec definicie, preto je ta otazka picovina, a v tej otazke je dolezite to "v celom definicnom oboru". Definicia hovori ze ak najdes v definicnom rozsahu x1 < x2 pre ktore plati ze f(x1) < f(x2) tak funkcia neni klesajuca. Ak je definicny rozsah viac jak 180stupnov, tak najdem dve take x1 a x2 (179 stupnov a 181 stupnov). Je to len vec definicie, nie som si isty co im tam zrovna definoval ucitel za definiciu a aj jaky definicny obor ma na mysli.