Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nataktování Intel Core 2 Quad Q6600 2.4ghz

Zdravím, potřeboval bych poradit nebo se zeptat zda tento procesor dostanu nad 3ghz ?
Na Youtube jsem pár videi zhlédnul ale nepříjdou mi moc důvěryhodné.
Mám ho nataktován na 3ghz (333x9) stabilně bez zvíšení napětí na teplotách při velké zátěži na 57°c, při normální zátěži na 40°c, ale jak se chci dostat s taktem víš tak Bios ani nenaběhne a hodí se do předešlého nastavení zkoušel jsem zvednou CPU voltage z 1.2500 na 1.3500 ale pořád ten samej výsledek.

Sestavu mám
Zdroj 500w
Motherboard Gigabyte GA-P41T-D3P
Ram 8gb DDR3
Grafická karta Gigabyte GeForce GTX 660
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 + chlazení Cooler Master Hyper 103

Prosím o veškerou pomoc,
Díky

tento typ procesoru nieje vhodný na taktovanie vôbec,interné čidlá obvykle zabránia dostať procesor na vyšší výkon,obvykle funguje stabilne len vo výrobcom "normovaných" hodnotách,na taktovanie bol vhodný core2 quad EE,ten sa ovšem dodával len ako OEM procesor do hotových zostáv,v bežnom predaji ako samostatný procesor prakticky nebol,alebo to boli jeho súrodenci z core 2 duo E8400/8500/8700/7400 série,tie sa dali výkonovo vytiahnuť pri velmi dobrom chladení/tekutý dusík,peltier a spol/ na úroven 4-5,4 GHz