Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytváření recovery - Windows XP

Ahoj,
na starším ntb bych si chtěl udělat recovery, ovšem nevím jak.
Mohl by mi někdo poradit?
Mám tam skoro nově nainstalované XP, Office, ovladače a pár běžných programů (7-zip, Firefox....).
Ovšem HDD mám jenom 20GB a tak bych to rád zazálohoval někam jinam (DVD/Fleška, ovšem číst to umí i DVD, vypalovat ale jen CD, což je asi problém a USB to má pomalé, takže to budu dělat půl roku, tak nevím...)

Mohl by někdo navrhnout, co s tím? Na tomhle HW je docela důležité ten systém mít čistý, protože jinak to je nepoužitelné.

Dík.

Jistě. Anitivir tam nemám, zbytečnost. Samozřejmě základ je tam necpat kde co, ale občas se nezadaří, nová verze něčeho se zaktualizuje, něco jiného s tím přestane šlapat atd. Prostě i bez blbých programů se dá ten systém úspěšně zadělat. Na stoláku to neřeším, prostě naformátuju a jedu znova, ale na téhle srágoře je přeinstalace na dva dny...

Tak ono to není tak složité zasekat ani běžným používáním (třeba jsem tady teď četl, že FF 30 + Flash 13 spolu nějak nepečou). Problém u toho ntb je, že se tam pozná každé procento výkonu, které mě na normální sestavě nezajímá. Pak to může přibrzdit i blbý doplněk FF nebo něco podobného...

Já to čistě preventivně formátuju docela často. Spousta i normálních programů se chová jako dobytek a třeba zanechává po sobě spoustu dat. Což zase, na 1TB disku vem čert, ale na té 20 to není ono. (Třeba 7-zip jeden čas - nevím jestli to už opravili - zanechával v Temp některé rozbalené soubory. Povedlo se mi tak nastřádat asi 20GB, než mi to začalo vadit. Nebaví mě to někde hledat a promazávat, čerstvý systém je prostě lepší. :) )
Každopádně díky za Clonezillu, snad se mi to s tím povede a snad to přes noc na flešku stihne.

Pouzivam flesku boot do dosu a Ghost11.5 (je na HirensBootCD10.5), nastavenim komprese image se zmensi na polovinu. Zapis na usb je sice pomalejsi ale dockas se.
Jina moznost je vyndat disk a zalohovat v PC na jeho rychly disk.
Zalohuju na jiny oddil tehoz disku a trva to 110s, 730MB.