Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr monitoru

Zdravím vás.

Poraďte mi prosím s výběrem, chci si koupit 2 monitory 24´. Montovatelné na zeď. Budou vedle sebe takže by měly být identické. Budu je využívat jako 2 monitory, ne jako jeden, hraní pomocí eyeinfinity či jak se to volá mě neláká.

Co byste mi doporučili? K výběru je teď spousta technologií (IPS, TN, VA, MVA a jiné), já nevím podle čeho vybírat.

Využití: všechno- film, hry, kancelářská práce, net. Nejsem grafik takže ba grafickou práci to nepotřebuju.
Jde mi hlavně o malou spotřebu, dobré pozorovací úhly a věrné podání barev, 60Hz úplně stačí. Design taky nemusí být škaredý :-)

Ahoj, tak jsem zpátky, jelikož mi monitor už odešel do věčných lovišť.

Trochu jsem se prodíral těmi technologiemi například www.svethardware.cz tady, a vyšlo mi jako nejlepší varianta S-IPS, ale to bude asi jen na profesionální úrovni, CZC.cz má třeba jen jeden S-IPS monitor za 25000,- navíc 32'.

IPS má podle všeho hrozné podání černé barvy, hlavně když se díváte byť jen trochu pod úhlem, tak mění barvu, jak tohle vnímáte - ti co mají IPS monitor?

Jako kvalitativně vhodnou náhražku uvádí PLS technologii od Samsungu. Tohle (czc) mi přijde jako dobrá volba. Cenově výše už moc jít nemůžu.

Tak mě prosím zkritizujte případně doporučte jiný, do týdne to chci mít doma. :-)

Jen dodám, musí být matný a upevnitelný na stěnu. 24' s HDMI.

Tenhle je výborný, díky tomu rámečku se mi líbí hodně a je za dobrou cenu, proč jsem o něm ale přestal uvažovat, podívej se na galerii pohled z boku, je kolmý, nevím jestli se ty držáky dají naklánět, a pokud ano, stále nechápu, jak se mi tam vejde kabel když jsou vstupy kolmo k monitoru.

Někdy moc osvěty/testů/recenzí škodí a u monitorů to platí obzvláště.
On totiž má každý trochu "jiné oči", navíc moncl je vysoce návyková/zvyková záležitost.
IPS a černá, ani jeden současný LCD nemá dokonalou černou, zrovna tak jako podsvícení.
(za tři dny čučení si zvykneš a přestaneš to vnímat)
Jsi velice náročný ohledně výběru a nějaký obecný návod/doporučení neexistuje, snad jen jeden a to osobní výběr v kvelbu = víš co zhruba chceš/rozměry, technologie obrazovky, cenová hladina....... = dám si monitory předvést na živo (obraz vedle obrazu) a vyberu ten který mi nejlépe vyhovuje/líbí obraz.
(vsadím čepici, že pokud půjdete dva-tři, že se s výběrem neshodnete)

Toš záleží kde bydlíš. Velkoměsto je OK, pokud bydlíš v maličkém městě, které je v okolí považované za největší, velký výběr ve zdejších obchodech není, gord když jsou všechny vypnuté, u nás se vystavují jen televize. Ale věřím že si zvyknu na cokoli, vše musí být lepší než můj starý TN 23' monitor od Samsungu, navíc nejsem moc náročný.

Jen jsem se chtěl vypnout tomu co se mi tu stává běžně. Něco koupím, potom se budu ptát proč je to tak nebo onak, a vy mě budete posílat ke všem čertům že "dvakrát řež, jednou měř".