Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zabranit prepisaniu bodu obnovenia vo win7?

Ahoj,

vytvorim si rucne bod obnovenia vo win7. Je nejaka moznost ako zabranit jeho zmazaniu v buducnosti? System si bude vytvarat svoje body obnovenia pri instalacii zaplat a pod. a postupne bude prepisovat najstarsie body obnovenia.

Ako zabezpecit, aby sa moj rucne vytvoreny bod obnovenia nezmazal?

Diky za pripadne rady.

nijak. Tato funkcionalita pro to není určena. RP se mažou dle stáří v okamžiku, kdy na dané volume dojde místo určené pro RP.

Chceš-li mít zachován funkční stav, vytvoř si image OS. Buď přes standardní WIM obrazy windows (budeš potřebovat imageX z WAIK), nebo SW třetí strany (Acronis, apod.).

Diky za odpoved. Chcel som to pre znameho, vycistil som mu stroj ale tipujem, ze za par mesiacov mi ho opat donesie cely zavireny. O Acronise som vedel, akurat som nemal kde odlozit obraz, kedze disk nema rozdeleny. Takze som zvacsil kapacitu na ukladanie bodov obnoveni, uvidime dokedy mu to vydrzi...

No ono to dost dobre nejde, lebo ma vyse pol disku zaplneneho. Takze keby som zmensil ten C oddiel, tak by mu uz nezvysilo takmer nic.
A prehadzovat data na externy disk, rozdelovat disk a data spat sa mi neoplati teraz. Ak sa mu to v buducnosti rozsype celkom, tak potom sa uz aj normalne rozdeli disk.

BTW, ako je to s tym skrytym oddielom? Zatial som to neskusal. Staci len oznacit ako skryty a aj win aj acronis budu vediet s nim pracovat?

Stačí, když tomu oddílu nepřiřadíš písmeno, případně je dodatečně odebereš.
Pokud to chceš dělat přes Acronis, tak ten umí vytvořet security nebo recovery zone (tuším, že tak nějak se to nazývá) a přímo do zavaděče pak vloží možnost na nějakou klávesu spustit acronise.
Při startu pak stiskneš klávesu, naběhne True Image, zvolíš obnovu a jedeš.