Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chytry balik - neobmedzeny internet?

Zdravím vás
Od Telekomu som si aktivoval službu Chytry balik a súčasťou toho je aj internet. Aj doteraz som mal internet od Telekomu, ale toto je vlastne zlúčenie ich služieb fo jedného balíka a je to aj finančne výhodnejšie. Aktivoval som si aj rýchlejší ADSL internet a pracovník Telekomu povedal, že je úplne bez obmedzení FUP. Vraj môžem sťahovať koľko chcem. Do teraz som mal tiež neobmedzený ale v skutočnosti je obmedzený na 256Gb/mesiac a to nie je problémprekročiť napr. DOS útokmi. Tak sa pýtam nestane sa mi to co minule, že za pár dni som prekročil max. stanovený limit 256Gb o cca 100Gb? Môže byť vôbec ADSL bez obmedzenia FUP, podľa pracovníka Telekomu áno.môže?
Ďakujem, prajem pekný večer

Ty na ADSL prevadzkujes server? ::)

FUP podmienky su napisane vo vseobecnych podmienkach da sa to stiahnut z webu telekomu, pripadne v zmluve. To je to co plati. To co rozprava nejaky pracovnik do telefonu nema ziadnu pravnu zavaznost.
(ja osobne neviem ci telekom robi fup a na jakom baliku, len pisem nech si to precitas v zmluve a podmienkach)

Ked neprevadzkujes server tak nechapem co spietas o DOS. Za prve ak ty robis DOS tak to je dost tazky zlocin dnes tak aby ti namiesto FUP nezazvonil prokurator, a za druhe na ADSL mas upload typicky len 512kbps, co je max. 5,4GB za den. Jak si bol schipny uprobit uploadom 256GB za 2 dni to teda chcem vidiet. Nemas v tom trochu gulas?
Downloadom sa to urobit da, ale na to staci menej downloadovat nezmyslov.

No šak ok 256Gb mi stači, len ma zaujmalo ći to je naozaj eobmedzene ked to tak tvrdil ten pán z Telkomu. A neviem o akom prokuratorovi to tu splietaš, ked DOS bol iba priklad. Možno som to mohol niekedy v minulosti skusiť... raz... a to je všetko.. Prekrocil som tym limit o 100Gb a potom mi isiel pomaly internet. Ale divne ej to, že sa ten internet nespomalil hned, čiže akonahle sa prenieslo 256Gb tak by sa mal spomalit nie? Alo ono to nastalo až ako som už spominal po prekroceni vyše 100GB, ale rozhodne to už nebudem ani skušat aj ak by bol inetrnet uplne neobmedzeny. Ale opticky je bez FUP pravda ?

Ziaden neni bez FUP.

A ten excessivny prenos dat nebol kvoli nejakemu DOS, ale skor si tam mal vir alebo co. Pocet prenesenych dat aktualne (od posledneho reconnectu) vidis aj v centre sieti, tak si to mozes obcas kontrolovat ci ti nejaky vir na pozadi nieco neprenasa vkuse

Resp. ak ten DOS program bol dementny a posielal normalne http poziadavky tak tie data mohol sposobit aj on na download strane (prisiel ti cely web miliardu krat), tak uz ten dementy program neskusaj, ani vobec ziadne utoky na nic (ptz nevies jak sa to robi a len zbytocne skusas nejake nezmysly)