Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI FM2-A78M-E45 - podpora VGA

Dobrý den,

složil jsem si z komponentů nové PC, nechal si jej sestavit (složit), dnes mi to přišlo...a po připojení k LCD přes VGA (D-Sub) se mi obraz nezobrazuje. Dle sdělení technika lze připojit pouze přes HDMI, což je problém, protože LCD má jediný vstup již zmiňované VGA (D-Sub).

Děkuji za případnou radu, případně vysvětlení, proč na desce vstup je, ale nefunguje...případně jaké je řešení v daném případě, abych měl PC funkční a k dispozici.

Rád bych se zeptal s odstupem času jak to dopadlo?
Zakoupil jsem si také nové PC s procesor AMD A8-6600K a nastal mi ten samí problém jako Vám nefunguje monitor. Technik mi sdělil to samé co Vám, že tento procesor musí být propojen přes HDMI a né přes VGA - VGA prý funguje jen pro propojení více obrazovek a nebo pokud připojím externí grafickou kartu a přes tu pojedu na VGA, ale integrovaná karta v procesoru údajně podporuje jen HDMI. Napojil jsem to na HD televizi Samsung a tam to funguje. Technik společnosti kde jsem to zakoupil (konkurence Alzy) mi navrhl řešení propojit TV s PC a pak TV přes VGA s monitorem. "No nepraktická rada." Každopádně by mě zajímalo jestli se Vám podařilo nějak monitor rozběhnout nebo jste použil jiné řešení děkuji za odpověď :)

Mozne problemy su IMHO:
1. mas blby/blbo zastrceny vga kabel a bios nevie precitat DDC z monitora
2. BIOS tej dosky robil dement. Skontroluj jaka je najnovsia verzia na webe dosky a prip. skusit update. Alebo druha moznost nastav a nainstaluj Win s HDMI a potom si vo Win nastav vystup na VGA a odpoj HDMI a pouzivaj VGA.
3. z monitora cez VGA sa moze na dosku dostavat parazitne napatie co moze robi problem pri power-on, ak dosku navrhoval debil. S tym potom neurobis nic. Iny monitor sa moze spravat inac, ale nebudes kvoli tomu kupovat iny monitor s VGA, to kupis rovno HDMI alebo do toho strcis PCIe grafiku ktoru nenavrhoval debil.

Konfigurace:
Základní deska MSI FM2-A78M-E45
Procesor AMD A8-6600K
Chladič na procesor Cooler Master Hyper 103 (
Pevný disk Western Digital Blue 750GB 64MB cache
Počítačová skříň Cooler Master Elite 430 Black Edition
Počítačový zdroj Corsair VS350
Operační paměť Kingston 4GB DDR3L 1600MHz CL11

Nevím, co na to říct, když jsem si službu koupil...viz:"profesionálně sestavený PC, přesně podle Vašich představ a se zárukou kvality + ověření kompatibility, odborná montáž, testování a zahoření sestavy, bezplatný a přednostní servis po dobu 24 měsíců.
V případě potřeby Vám náš specialista navrhne záměnu jednotlivých dílů tak, aby byl Váš počítač postaven s nejlepším poměrem cena/výkon a Vy se tak na něj mohli spolehnout po dlouhou dobu."

Pěkně se to čte, ale moc to nefunguje...