Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levná tiskárna do kanclu

Ahoj,

Konečně se mi porouchala moje oblíbená Canon BJC-240 :-) a potřeboval bych za ní nějakou náhradu. Nevyznám se v tiskárnách, ale prioritní je:

- nízká cena tiskárny
- levný tisk (nejspíš budu používat refilly, jako do teď)
- integrovaný scanner by nebyl na škodu

Nevim, jestli se vyplatí spíš laserová, nebo inkoustová. Bude se na tom tisknout zhruba tak 10 stránek denně.

Předem moc dík za všechny tipy, Ondra

Já jsem spokojen s HP 1220 (čb tiskárna, skener, kopírka). Strašně dlouho mi drží bez jediného problému. Nevím ale, jestli se ještě vůbec vyrábí, či zda má nějakého následníka.

Jinak Kurta považuji v oblasti tiskáren za neotřesitelnou autoritu poté, co mi poradil lejzrovku, kterou mám raději jak vlastní rodinu a vlast dohromady.

Raději toho Samsunga. Problém s fixací u této řady HP-ček už jsem tady někde popisoval (na druhou stranu - třeba se uživatel při takovém objemu tisku první opravy fixace ani nedožije).
Moje doporučení nahoře se týkalo multifunkčních zařízení ("- integrovaný scanner by nebyl na škodu").

naopak. Je řádově levnější. Ber to tak, že originální toner na 2000 stran vyjde na 1500Kč, to dává 0,75Kč na stranu. A to je cena pro ty nejlevnější laserové tiskárny které jsou na trhu. Pokud budeš refillovat, je to ještě levnější. Oproti tomu většina inkjetů dnes tiskne i černou barvu všemi odstíny (na 100% to dělá Epson a HP), pokud to v ovladačích nenaklikáš jako "ekonomický tisk" (což většina lidí neudělá). Pak na 200-300 stran padne 1 černá cartridge a polovina obsahu z barevných.

Navíc, pokud tiskneš relativně málo (desítky stran měsíčně), tak si na dobu životnosti toho laseru (2-5let) vystačíš s tím původním tonerem :-D