Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradí někdo jakou navigaci?

Dobrý den,poradí mi prosím někdo jakou koupit navigaci?Spíš teda mám vybrané dva druhy a potřebuji posoudit,která je lepší.Jedná se o navigační systém Tom Tom One New a Garmin nuvi 300.Převážně ho chci použít v ČR.Tak který je lepší??

Děkuji za odpověd

Vřele doporučuji Mio C710+ 710plus. Já mám sice starší typ Mio, ale jezdím s ním už nějakou dobu za zákazníkama a ještě jsem nezabloudil ani v neznámých krajích. Hlasové pokyny jsou vynikající, včas a velice přesné a v neposlední řadě milým ženským hlasem. TomTom ani žádný Garmin mě nenadchly.

Akorát to má nevýhodu v tom, že si člověk podvědomě vsugeruje, že ženská radí dobře a když pak jede s manželkou, která mu řekne: "Po 300 metrech zabočit vlevo", skutečně k tomu Kauflandu odbočí, i když chce jet vpravo do prodejny "počítačocvý ráj".

Já jsem zvyklý poslouchat jen tu děvu v navigaci. U manželky vím velice dobře, že když mi řekne, abych k tomu kožešnictví (parfumerii, bižutérii, ... -doplnit dle libosti) zahnul po sto metrech vpravo, tak vím, že skončím: a) V plotě, b) V poli, c) Na schodišti ke kamarádce nebo d) jsme to už velmi dááááleko minuli.

Dnes jiz mohu srovnavat navigace TomTom 910, TomTom One a MIO 710+. Jako snad vsude, jsou i u navigaci skalni zastanci TomTom a skalni zastanci MIO. Z me vlastni zkusenosti muzu rict, ze je to spis o zvyku. Mapove podklady jsou srovnatelne, TomTom 910 ma atraktivni sirokouhly displej, MIO 710 ma zase v zakladni vybave integrovany prijimac RDS/TMC (pro neznale - dokaze prijimat dopravni informace a operativne zmenit trasu napr. kvuli dopravni zacpe). Muzete sice namitnout, ze u nas je toto vysilani jen zkusebni, ale i tak funguje prijatelne a vyjedete-li treba do Nemecka pak funguje temer dokonale. TomTom One je jiz jen chudsim bratrickem obou vyse jmenovanych. Jak MIO tak TomTom 910 umi prehravat mp3 a zobrazovat fotografie z karty digitalniho fotoaparatu, TomTom navic po dokoupeni SW umi i prehravat videa. Naproti tomu MIO dokaze jen trochu zrucny amater upravit k prehravani videa zcela zdarma. Za sebe mohu rict, ze prechod z TomTom na MIO nebyl uplne bezbolestny, ale dnes uz bych nemenil. Je (MIO) vyrazne levnejsi (ovsem TomTom nabizi preci jen o neco bohatsi vybavu) a po nenarocne SW uprave v nem mam nainstalovan OziExplorer s topografickymi mapami, video prehrava bez dalsich nakladu (otazkou je, kolik uzivatelu tuto hracku vyuzije), mam v nem potrebny SW pro geocaching (kdo nevi o co go - www.geocaching.cz) a vlastne mi funguje jako normalni PDA. Zbyva jeste Garmin, ale ten si svoji znacku necha slusne zaplatit a jeho mapove podklady jsou dokonale jen pro americky kontinent, Evropa a zvlast vychodni je na tom o poznani hure.