Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte externy disk na zalohovanie

Zdravim,

potreboval by som poradit s vyberom externeho disku urceneho na zalohovanie. Kapacita okolo 750GB - 1 TB.

Zaujimalo by ma ci je lepsie kupit "prenosny" 2,5 disk napajany z USB priamo z PC, alebo "domaci" 3,5 disk napajany z adapteru.

Disk bude sluzit primarne na zalohovanie. Dolezita je pre mna spolahlivost, tichy chod a rychly prenos dat.

Poradte teda nejake overene modely, vybral bz som najradsej daco z Alzy. Tiez by som uvital nejaky skutocne uzitovny pribaleny software napr na backup, encryption a pod.

Dakujem

Ale priatelia naco ta hysteria, externy disk je predsa zaloha dat, cize stale mam aj original dat niekde inde nie? Takze, ked odide zalozny disk nic sa nedeje, odisiel len jeden z nosicov, kde boli data.
Z tohoto pohladu je uplne jedno, co kupis, na prenasanie 2.5 (ja kupujem Verbatim), na pevne miesto by som uz dal nieco s ethernetom nech to vyuzije viacero zariadenie v domacnosti (trebars mobil, alebo tablet).
Ludia casto beru zalohu dat akoze ich presunu z bodu A do bodu B (z pc na externy disk), co je vsak kardinalna chyba. Takze skuste riesit skor odstranenie tohoto spravania a nie relaitvnu spolahlivost jednotlivych znaciek.