Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktory HDD odporucate?

Zdravíme vás
Opat sme tu my 1D a opat plný otázok :D
Tentokrát je to ohladom HDD, ktorý budem využívať ako externý na primárnu zálohu pre mňa doležitých dát.
Rozhodujem sa medzi týmito dvoma HDD:
Western Digital Red 1000GB 64MB cache + externy box
alebo
Western Digital Blue 1000GB 64MB cache + externy box

Ktorý z týchto HDD mi odporúčate?
Prípadne aj inú alternativu. Ale maximálna cena samotného HDD(bez externeho boxu) je 70€ (1 921,29 CZK podla aktuálneho kurzu)

Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný večer

Opat sme tu my 1D

Vás je více? To je hrůza!

a opat plný otázok :D

Jo, doby se mění, v daleké minulosti jsem byl plný, jen ne otázek...

Nejlepší řešení je NAS + podporovaná UPS. Externí disk považuji za vysoce rizikový nejen ohledně manipulace. Pokud už, pak WD RED - nízké otáčky nevadí - USB není nic moc, nízké otáčky znamenají také nižší teplotu a spotřebu + zmíněný BOX. Osobně dávám přednost eSATA před USB, jen nepoužívám 3,5" HDD. USB považuji za nouzové řešení.

Ok
Mám ešte jednu otázku ohladom odolnosti HDD. Čo by sa stalo, ak by mi zhorel WD Red v boxe?
Povedzme, že by som ho mal napr. na stole a zhorí stol aj sním. Dali by sa v tomto pripade z neho vytiahnúť nejakým sposobom data?
Možno je to otázka na chuja, ale mńa to naozaj zaujma, tak rposim vás o jasnú odpoveď.
Dakujem

Najlepšie bude, keď si kúpim kufrík Pelican 1200 a ten je odolny voči vode, ohňu, pádu.
Ako je to zo serverovymi HDD, predsa Facebooku, Googlu... a ďalším veľkým spolocnostaiam sa nemôže stat, že sa im pokazí/zhori HDD v servery resp. celý rack? Ako to majú vyriešené? Viacerými zálohami na rôznych miestach c datovom centre? Alebo sú ich racky a servery resp. serverove HDD odolné voči ohňu?

Tak to se "položme" na otázku: "Když v relativně krátké chvíli může vyhořet třeba el. lokomotiva, naprotiv použité elektroinstalaci, pak co datové centrum?!"
Apelace je sice zbytečná, ale zkuste najít aspoň jednu Poirotem oblíbenou buňky a dokonce ji použít. Používají se páskové jednotky a datová média jsou pochopitelně na více místech a zároveň veledůležitá data jsou též zrcadlena na více geograficky rozdílných místech...