Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RFID UHF - obsluzny software pro ctecku

Ahoj. Mate prosim nekdo prakticke zkusenosti s RFID UHF? Poridil jsem si ctecku, ktera umoznuje i zapis a nekolik testovacich tagu (usb - ovladace se ve win7 nainstalovaly automaticky). Naivne jsem predpokladal, ze soucasti bude i nejaky obsluzny software, pripadne neco univerzalniho, cim funkcnost ctecky otestuji, bez vetsich problemu na netu sezenu.
Bohuzel nic takoveho jsem nesehnal. Koupil jsem si to ze zvedavosti, protoze casem budu zapojen do reseni jisteho systemu s touto technologii. Programator nejsem, ale zatim se to jevi, ze bez toho abych mel naprogramovanou vlastni aplikaci je mi to uplne k nicemu.

koupena ctecka - UHF reader/writer:
http://www.aliexpress.com/item/usb-rfid-reader-and -writer-for-rfid-access-control-with-uhf-usb-smart -card-reader-and/1876146556.html

Mate prosim nekdo napad, jak (v cem) takovou ctecku otestovat? napr. zapsat si, nebo presist tag? Program, ve kterem uvidim nejakou komunikaci?

xTx

ve spravci zarizeni se hlasi jako "USB Serial Port (com8)"

Bohuzel prikazy nepoznam. Cekal jsem nejaky program s GUI, kterym budu se cteckou komunikovat.
Mohl bys me nekap postrcit na co konkretne se zamerit, vlozit odkazy, nebo poradit co si mam zjistit?

Ked to chcete pouzivat tak si budete musiet zistit od vyrobcu/predajcu ze jak sa s tym komunikuje, inac si to mozte dat akurat do vitrinky.
Je to com port a s tym mozes komunikovat akymkolvek terminalom, trebars putty apod. (trebars tam priloz nejaku kartu a on ti obsah posle sam apod, ja neviem co to tam mas za cinu a odkial to mas. P.S: typicky ale mas mat v manuali popisane commandy a on odpoveda na tvoje commandy)