Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microsoft opět potěšil majitele PDA s Windows Mobile 5

Náš oblíbený a všemi milovaný SW gigant vydal nový ActiveSync 4.5 beta 2 (program pro synchronizaci PDA vybavených OS PocketPC nebo Windows Mobile se stolními počítači), viz https://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/ activesync45.mspx. Uvádí u něj pět nových vlastností, z nichž tři suše oznamují, co již nebude v této verzi podporováno:

1)Outlook 2000 ( to je ten, co se přibaluje ke každému zařízení). Bude zapotřebí koupit Outlook 2003 (nevím, zda se vůbec prodává samostatně, ale i tak to bude rána)
2)nepůjdou konvertovat databáze (tedy soubory *.mdb z MS Accessu na PDA (kvůli databázím jsem si PDA cca za 20.000,- Kč kupoval)
3)nebude možno konvertovat fonty na PC (některé programy bez svých PC fontů nefungují).

Samozřejmě nás nikdo nenutí tu novou beta verzi instalovat. Ale letos se čeká Windows Mobile 6, takže stejně těm příjemným změnám neunikneme.

Já bláhový jsem si myslel, že když MS zrušil u PDA s WM5 synchronizaci přes Wi-Fi, že už dá pokoj. Ale to on ne.

Máme Tě rádi Microsofte. Jen houšť a větší kapky. Tví zákazníci vydrží cokoli.

Tak mi v článku o nových Windows Mobile 6.0 potvrdili moje prognostikované obavy:

K synchronizaci s Windows Mobile 6.0 je potřeba mít nainstalovaný minimálně ActiveSync verze 4.5 (aktuálně je dostupný v betaverzi), se staršími verzemi si systém nerozumí.

Abych nebyl populista, do Microsoftu rýt nebudu.

P.S. Jen tak pro zajímavost: Dokumenty z nového Office 2007 nový Windows Mobile 6.0 nebude umět načítat.