Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 2003 - výpadek proudu, chyba na disku...

Dnes dopoledne pokleslo napětí v elektrické síti, záložní UPS-ka nezareagovala a od té doby se snažím neúspěšně nahodit Windows 2003 server:
PC se spustí, naběhne spouštění Windows, ale proužek běhá, běhá, běhá...
Zkusil jsem konzolu pro zotavení a použil příkaz chkdsk /p - doběhl do 72% a teď tu už 1/2 hodiny nic jinýho nezobrazuje... (chkdsk /f na win2003 nejde...)
Vyzkoušel jsem i reinstalaci systému. Kopírování souborů proběhne, ale zastaví se ot po restartu na 33 minutách do konce, kdy je u konce Přidávání zařízení.
Tuším tedy, že by mohl být problém s diskem (mám SATA, RAID 0) - asi potřebuje opravit. Co ale dělat, když se oprava nedaří?
Dík za tipy a rady.

Raid 0 je mozne provozovat ve spojeni s RAIDem 1.. tim lze ziskat redundanci a pri vetsim poctu disku =< 6 i velice zajimavou rychlost. Proti Raid 5 je to vyrazne rychlejsi, protoze se nic nepocita a prenosova kapacita = 3xrychlost jednotlivych disku ( pri sesti ), coz uz je velice zajimave, zvlaste treba pro velke graficke projekty a podobne.

jediné co se dá zkusit je nainstalovat windows na další disk připojený jinak a zkusit připojit ten raid a stáhnout z něj co nejrychleji vše co jde /čili budeš potřebovat další disk../ pak můžeš disky otestovat sw od výrobce a provádět další kejkle. nebo když nebude vidět data použít recovery software. a pro jistotu si s tím moc nehraj a skus to co nejrychleji ať třeba ten disk neklekne..pokud je ten raid na nějaké obyčejné PCI kartě nebo máš server kde bys tu raid kartu i s diskama mohl strčit tak je přenes.

možná odešlo jen pár sektorů a vše bude ok...