Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC občas zamrzne při screenu vypínání a následuje modrá smrt

Dobrý den,

už nějakou dobu u mne přetrvává problém, že se můj počítač občas nevypne úplně. Ať už chci restartovat nebo vypnout zhruba ve 30-40% počítač zamrzne při screenu "Vypínání" a zhruba do hodiny potom, co stále běží následuje modrá smrt. Proto se domnívám, že spíš půjde o systémový problém. (ale jsem v celku lajk, takže se pletu běžně :)
Mám Windows Vista a stále jsem se nějak neodhodlal k upgradu na 7, každopádně jsem díky tomu nucen počítač vypnout natvrdo z elektriky nebo dlouhým podržením Power up tlačítka. Už mi jeden zdroj odešel a myslím, že to klidně mohlo mít za důsledek toto vypínání "natvrdo", nechci, aby odešlo více hardwaru.
Prosím, hledám pokud možno efektivní řešení problému, které nezahrnuje formátování či koupě nového hardwaru.

Jakmile nastane opět problém, počkám na modrou smrt a doplním, co se v ní říká.

Díky za případnou pomoc, s pozdravem lajk Filip

Tak se zdá, že to způsoboval ESET Smart Security, který byl dlouho nefunkční. I když jsem ho odinstaloval přirozeně, v počítači zůstal a i tak některé .exe a .dll, které nešly vůbec smazat. Na to už mám ale Unlocker, který všechny pochybný .dll a .exe smazal. Od té doby jsem restartoval a vypínal hodněkrát a vždycky bez problému.

Tak dík za pomoc všem, chtělo to prohrabat se v msconfigu a ve všech pochybnejch programech a je to :)
poradil by mi prosím ještě někdo nějaký free antivir co mi nezpůsobí takový peklo jak ten ESET?

Smart Security není antivir, ale je to celý bezpečnostní balík, obsahující i antivir. Já těmto softům řikám pracovně "anti-všechno znefunkčňovače" - neznalý uživatel je nedokáže nastavit a buď vše povolí (a pak jako by nic neměl) nebo vše zakáže (a pak se diví, že mu nic nefunguje).
Nejlepší antivir = používat mozek.
Když už chceš mít nainstalovaný nějaký program, tak jakýkoliv free antivirus (ale jen samotný antivirus), který Ti vyhovuje. Osobně doporučuji MS Security Essentials - nejméně obtěžuje a zatěžuje.