Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI 6337 - jaký HDD snese?

Zdravím, nevíte někdo jaký HDD snese tato deska? MSI 815EPT (6337) v5.0
Chci do ní vrazit Seagate 160GB, pokud by to nešlo tak 120GB, ale ta je jen o 40kč levnější než 160...
Na 160GB je prý třeba upgradovat BIOS, půjde to i bez toho?
Díkes

OK, ale oni tam nabízí ke stažení BIOS ve verzi 7.4, který ty 160GB disky podporuje.
Bohužel já mám pouze verzi 7.2, nebude tam problém?
Možná to budu muset přerozdělit přes jinak než přes FDISK nebo instalaci WinXP, ale setkal jsem se s tím že na disk 80GB nešly nainstalovat WinXP/2000, protože deska jej nebrala, a toho bych se chtěl vyhnout.

OK, ale dík za radu, přece jenom když začneš vrtat do plně funkční a stabilní desky...

Ještě dotaz: Mám v ní teď procesor 1GHz taktovaný na 1.4, ale nejak se to desce asi nelíbí, delší dobu jej detekuje. Pokud běží na 1.3, tak ještě v pohodě, ale zase nejde integrovaný zvuk. Myslíš že by nový BIOS tohle vyřešil a CPU jelo na 1.4 bez problémů? Ta deska je totiž oficiálně do 1.2GHz...

Integ. zvuk jede v pohodě, když je CPU na 1.33 (int.zvuk snese FSB 66, 100 a 133 + překročení o 10%, např. 110MHz už chrčí). CPU zvládá stabilně i 1.5GHz - bez problémů zvládl zátěžový test. Já myslel že by ten nový BIOS lépe detekoval CPU 1.4...
OK, přesto moc dík za rady.

Je to Intel Celeron Tualatin 1GHz, tyhle šly až na 1.6 nebo 1.7GHz, jak který kousek.
Intel má násobič zamklý. Nastavuju FSB ze 100 na 140, to bere i integrovaný zvuk a PCI jede mám dojem na nějakých 35MHz. Ale jakmile přeskočím FSB ze 131 na 132 tak už deska bliká (u MSI blikají diody - má to nějaký informační význam pro uživatele) a hledá CPU při startu PC o několik sekund déle, snad to desce nevadí. Já potřebuju alespoň FSB 133, aby jel ten zvuk a aby měl takt smysl.

No ved tam nastav rovno FSB 133 nech ma PCI spravnu frekvenciu. Pri 132 moze doska nastavit nejaku debilnu PCI frekvenciu. Podobne pri 140 uz je problem s PCI frekvenciu, pri 150 to zas moze nastavit PCI freq. inac, zavisi ake ma ta doska hardwarove moznosti pre PCI freq. a ako je urobeny BIOS.

Taketo pretaktovavanie moze aj pretazovat menice na doske ja by som sa na to ... 1.4GHz alebo 1GHz mne by to bolo jedno a 1GHz ma vyhodu ze vsetko bezi ako ma a nic sa nepretazuje :)

Jaj tak, pisal si cosi ze ti nejde zvukovka.
Ak myslis len to zdrzanie pri starte tak to sa neda takto sfleku povedat ze preco, nie je to tym ze by "BIOS nevedel zdetekovat tak rozmysla" :-), je to znamka toho ze nieco uz nefunguje tak ako ma, nemozem vediet co a ci je to dolezite, a ani ci to novy BIOS zlepsi alebo ci to zhorsi.