Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro studenta do 8000Kč.

Dobrý den.

Kamarád by si rád koupil notebook v tomto malém cenovém rozmezí. Nesmí překročit ani korunu. Bohužel... Prosím vás o co nejlepší variantu nějakého co nejpoužitelnějšího stroje.

Děkuji za návrhy.

No, jestli kamarád trvá na úplně novém nb ..., pak žádná sranda. Pokud by měl trochu rozumu při omezených financích a to mluvím z vlastní zkušenosti ... . ::) no sám bych tomu nevěřil ... .
Vloni jsem si koupil repasovaný nb na aukru. Není to sice smrtelně hráčské dělo - měl jsem prostě kliku a i s poštovným jsem zaplatil 4.300Kč a mám Lenovo X200, 4GB RAM, HDD 200GB - podrobnější info třeba tady: http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2011/le novo-thinkpad-x200-dlouhodobe-zkusenosti. Koupil jsem ho od profika se jménem Kennasek. Nemám ve zvyku někomu dělat reklamu, ale myslím, že poctivci, jako jsou oni, s nimi je radost obchodovat. V rámci ceny je i půlroční záruka. :))
Za toho půl roku mi jede nb denně víc jak 12hodin - a bez jediné chybky a problému. Pokud jsem chybu tedy nezpůsobil sám. Když jsem chybu udělal a potřeboval poradit - poslal jsem mail, kde jsem problém specifikoval a přišla mi fundovaná odpověd do 24h. V rámci záruky je i případný - nevím jak to nazvat ... prostě, kdyby se mi nb v záruce hw rozsypal, v solidním balíku mi přišly i papíry, že stačí zabalit, kontaktovat dopravní firmu a na náklady prodejce si nb odvezou, opraví a vrátí zpět. Jak říkám - kdybych si měl jiný nb kupovat, pak u ověřeného prodejce. Sice není úplně nejlevnější, ale ten přísup k zákazníkovi ... - se mrkni co dnes nabízí: http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=603 0833&id=100709 . Když koukneš podrobněji, třeba ty dvoujádrové DELL, 4GB RAM a to i s legálními Win 7 a při kvalitách přístupu a servisu ..., s cenou téměř púvodní - cca 8.500Kč - jak říkám znovu - nejsem typ, co by dělal reklamu, ale s takovýmto prodejcem se nemáš čeho bát - to ti garantuju z vlastní zkušenosti. Zbytek pak záleží na tobě. :puff:

Ze si tu niekto vymysli nezmyselny cenovy limit este automaticky neznamena, ze sa tym musime riadit. 8 tisic je malo. Navrh na shitovy NB do 10 tisic dostal, Lenovo z odkazu vyzera dokonca celkom fajn.

Nemám ve zvyku někomu dělat reklamu

To je zaujimave, bezne sa ti stava, ze sa niekde zaregistrujes a ako nahodou z teba vypadne prvy prispevok plny (ne)skrytej reklamy?

I mně to přišlo blbý, že jsem odkazoval na konkrétní firmu - ale když si s něčím spokojený, proč se nepodělit? Kdyby na druhou stranu tam nechtěl ten limit dávat, tak by ho tam neuvedl - aspon si myslím.
Jo, máš pravdu, s tím Lenovem za tu nákupní cenu jsem udělal "díru".
Je mi blbější, že můj první odkaz jako reklama vyznívá. Můj příspěvek v budoucnu tu neuvidíš jedinkrát - ale bez propagace. A že se to stalo hned v prvním příspěvku? Je to skutečně jen náhoda - ne úmysl. Úmyslem bylo dobře poradit a udělat službu někomu, kdo chce za málo peněz hodně muziky - víc za tím nehledej - a to myslím upřímně. Sám bych byl rád, když jsem cosi sháněl, tak aby mi poradili tak srdečně, jako jsem to udělal já - a pokud jsem se svojí upřímností někoho dotkl, tak se omlouvám.:puff:

Repasovany Thinkpad od nejake slusne firmy se zarukou. Pocitej s tim, ze budes muset koupit novou baterku, to je tak tisicovka. Kupodivu mam lepsi zkusenosti s noname baterkama, ty stary mohly lezet par let ve skladu.
T61 by mohla stacit, vidim ji za 150EUR, nebo T400 za dveste.