Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zablokování PC trojským koněm

zdravím, ve staženém souboru byl trojský kůn a tak Avast ho přesunul do truhly ...počítač se seknul a potom zmizely veškeré data, dokumenty a programy, tak jsem pc restartoval a ted po spuštění po mě vyžaduje heslo k přihlášení nového účtu Uživatel ...prosím poradtě mi co mám dělat :-/

PC neni zablokovany a uz vobec ne trojskym konem, PC ma posahany alebo uplne zmazany profil skvelym znefunkcnovacim anti mozog programom, mozno aj so vsetkymi tvojim datami. Nabootoval by som nudzak, alebo lepsie linux a skontroloval co tam este ostalo a v jakom je to stave. Pre laika bude asi rychlejsi cisty reinstall Win

prosím poradtě mi co mám dělat

nepouzivat avast :-) A nespustat zavirene subory

Jaj mam v robote nejake i7, a ked dementny antivir spusti full scan tak sa s tym neda vobec robit. pdf sa spusta 15sekund, CPU je na 0%. Napr. pri kompilacii 5000suborov proste potrebujem diskove operacie. CPU ani stara sunka s tym nema nic spolocne. Nemame tam avast ale nejaky symantec ale je to jedno plati to pre vsetky bez vynimky. Uz som 100x hovoril adminovi nech tu sracku odinstaluje ale on ze ne :-)
Ked nebezi kontrola tak to nebrzdi nijak drasticky, ale je tam tiez maly rozdiel napr. pri kompilacii (desattisice suborov zapis&citanie). Zavisi od toho co s tym PC robis.

Ale nejde o to, ale proste dotazovatel mal tam avast a mal tam aj vir (uz to je zarazajuce) a este sa to aj pobilo a znefunkcnilo mu windows, to je fakt vynalez ;-)
Ked pisem nech to neinstaluje tak ne preto ze to vytazuje ale preto aby to neinstaloval. Viry tam bude mat tak ci tak ptz na nejake warezy pouzivat asi neprestane tak to ma asi jedno :-)
P.S> ked nutne chce nech si tam antivir instaluje, je to jeho PC a on ma vediet jak si tam nenainstalit viry.

Jen tak mimochodem - nechápu význam fullscanu spouštěného automaticky v nějaký čas. Rezident by přece měl hlídat jestli se něco nepokoušíš zavirovaného zapsat na disk, nebo natáhnout do paměti. Nějaký fullscan si spustím ručně sám (pro jistotu anebo proskenuju flashku kterou připojím).