Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Ako pripojit sietovu tlaciaren IBM Infoprint 1312

riesim taky problem, ktory sa tu uz snad niekde riesil, ale ho neviem najst. tak ma nakopnite na spravny smer, ak bude potrebne.

Do lokalnej siete je pripojenych 11 PC od IBM, su prepojene switchom, na kazdom bezi WinXP Prof. + SP2 + posledne zaplaty, zakupeny NOD32 a zakladny windows firewall. Mam dalej laserovu tlaciaren IBM infoprint 1312, ktora je tiez prepojena do switchu. Chcel by som, aby sa z nej dalo tlacit z hociktoreho PC. Tato tlaciaren bola predtym prepojena s jednym pc (budem ho volat PC01) cez klasicky USB port. ked pridam tlaciaren ako sietovu pomocou sprievodcu na ostatnych PC, tak ju hlasi ako IBM Infoprint 1312 na "PC01". Da sa tlacit z kazdeho PC, avsak ak vypnem PC01, uz sa tlacit neda.

ked odojim usb, na ostatnych pc dam hladat tu tlaciaren, najde ju, ale zas len pod tym nazvom ze je pripojena k PC01.

mam odinstalovat nejake drivre z toho povodneho PC? alebo ako mam postupovat? viem nejako zistit ip adresu tlaciarne? ze by som ju potom manualne zadaval.

dakujem za kazdu radu ci link na postup...:-)

no nakoniec sa problem redukoval na zistenie IP adresy tlaciarne. zdal sa to byt zacarovany kruh, pretoze tu IP adresu som mohol zistit/menit cez webove rozhranie tlaciarne (ktore tato tlaciaren ma, ako som zistil), avsak aby som sa don dostal, potreboval som IP adresu :-D

nakoniec som sa prestural 300 stranovym manualom + pdf manualom k tlaciarni a zistil som, ze IP adresu mi vytlaci tlaciaren a to takto: vypnem tlaciaren z prudu, z USB aj z RJ-45 konektora, zapnem naspat do el. siete, zapnem a nasledne zastrcim sietovy kabel do RJ-45ky. Po chvili tlaciaren vychrli papiere, kde danu IP adresu najdem. Potom je to uz len klasicky preklikavaci wizzard na kazdom klientskom PC, kde dam pridat novu tlaciaren > sietovu tlaciaren > zadam IP adresu (format: xxx.xxx.xxx.xxx), doinstaluju sa ovladace a uz to frci :-)

dakujem kazdemu za radu a pomocnu ruku :beer:

vyriesene