Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows xp nechce najet

zdravim nedavno prisel kamos abych u me vyzkousel jeden pocitac ale nemel tam harddisk tak jsem vytahl ze sveho compu a dal do toho druheho.vse slo jak ma jen se mi na harddisk nainstaloval nejaky ovladač grafiky pak jsem ten harddisk dal zpet a windows nechtel najet proste jenom nacital a pak se comp restartoval.tak jsem ho dal do druheho pocitace ale tam porad nejel tak jsem na nej nainstaloval druhej windows abych mohl pretahnout veci.tak vse slo vpoho pak jsem ten harddisk dal zpet a ani jeden z windowsu nesel a puvodni windows sel najet jen v nouzovem rezimu

Lebo napr. sa ti zmenilo poradie bootovania v BIOSe (novy disk sa pridal nakoniec) alebo prazdny disk to preskoci ptz nema platny MBR a bootuje z druheho v poradi (CDROM). Boot order v BIOSe mas teda nastaveny jak?
Alebo pri prazdnom disku to nechce po tebe zmacknut klavesu pre boot z CD, na to aby ta klavesa fungovala musis mat povoleny v BIOSe USB legacy support

Tak potom bud blbe CD (nebootovatelne, ak to je nejaka vlastna tvorba) alebo problem s mechanikou, dotlac kable, vymen kable, kontroluj jumprovanie (master/slave) ak to je PATA

P.S. skusil si uz v tom nudzaku v spravci odstranit ten ATA radic a restart? Potom ti Win pravdepodobne nabehnu normalne.

no smiřil jsem se s tim že ten ahrddisk nespravim tak jsem vzal svuj druhej prazdnej harddisk a dal ho tam pak jsem na něj chtěl instnout windowsy ale prostě mechanika jen blikala zeleně ale system ji prostě nenašel ani CD se neroztočilo tak jsem zkusil vyměnit kably ale pořad nic