Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno voip brana za routerem

planuju si koupit wifi router a pak to takhle zapojit

kabelovy modem -> router -> voip brana -> telefon
                         -> kompl a notas

bude stacit presmerovat port(y) na voip, aby slo telefonovat ?
a kdyztak jaky? v nastaveni voip jsem nasel akorat Local SIP Port - 5060 a Local RTP Start Port - 10010

jde o Asus VP100 a Linksys WRT54GL

koukam zbezne na branu, a to je zaroven i router, takze ten router dalsi je naprosto zbytecny. Pokud chces mit k tomu i wifi ( ten asus ji ma ), tak si kup wifi AP, vyjde te to i levneji nez ten router. Zaroven maji AP na sobe maly switch, takze by to nemel byt problem.
Jinak doufam, ze sis prostudoval k te VoIP brane nejakou dokumentaci, abych nakonec nebyl prekvapen, ze to nema funkci, kvuli ktere to kupujes.
PS: ja osobne nemam rad AllInOne reseni. ;-)

tu branu mam uz nakou dobu doma (byla zdarma k voip) a nadsenej z ni zrovna nejsem

i kdyz ten napad s tim samostatnym apckem, neni zase tak spatnej

moh bys me poradit neco konkretniho ? aby to melo minimalne 2x lan (+ 1 na pripojeni k te brane), nebyl to nakej sunt, do 1000kc
na netu jsem nenasel skoro nic

Ano, bude to stačit.
Co je třeba otevřít odcituju z ha-loo.ha-vel.cz. Na svých stránkách to má každý VoIP operátor, stačilo projevit trochu snahy:
V případě, že používáte k připojení k internetu firewall, je nutné zajistit průchod pro podporované protokoly SIP a IAX. V případě SIP protokolu se jedná o port udp/5060, na kterém běží sestavovací protokol a porty udp/10000-50000 (RTP stream), na kterých probíhá přenos hlasu. Protokol IAX vyžaduje pro úspěšnou komunikaci s ústřednou povolen port 4569.