Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá sa preinštalovať Windows 8.1 na tento Windows 7 Professional?

Mám Windows 8.1 ale nie som s ním spokojný lebo nepodporuje to veľa aplikácii ako je STEAM, ORIGIN a samozrejme veľa hier a počítač mi sekne kvôli tomu a preto si chcem preinštalovať počítač na Windows 7 ale nevyznám sa v tom poradte mi aký produkt si mám vybrať a či sa dá preinštalovať Windows 8.1 na Windows 7

Nutné preformátovanie aktívnej a primárnej partície hdd. Nasleduje nová inštalácia OS W7 z ISO alebo vytvoriť recovery oddiel na pevnom hdd. Počítam, že sa jedná o 64 bitový systém.

Ak si odborník, môžeš vykonať inštaláciu cestou EFI FAT12.

FAT12 sa pouzival naposledy na floppy.

Ale dobre ze si spomenul oddiely a UEFI, napisem to tak aby to pochopil: v BIOSe je nutne vypnut secure boot (ak to tam je a ak to je zapnute). A ak nechce konvertovat tabulku oddielov (GPT na MBR) tak musi nabootovat 64bitovu instalacku W7 v UEFI mode (idealne cez klavesu pre bootmenu a vybrat CDROM polozku so slovom UEFI). Ak ne tak bude muset vytvorit normalne MBR oddiely (zrusit GPT oddiely na disku)