Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pořád se otevírá tabulka

ahoj,prosim lidičky,při každým zapnutí počítače se mi objeví okno nějaká reklama a odkaz na nějakou stránku,když na to kliknu,zapne se na internetu příslušná stránka s oblečením.Nevím jak se toho můžu zbavit,docela mi to otravuje.Prosím napište mi přesný popis jak zakázat objevování.Mám mozilu firefox a explorer.Díky moc

A nemohol si napisat rovno do otazky, ze na aku nějakou stranku, aby sa na to dalo aj konkretne odpovedat?

Najlepsie by bolo keby si si to nechal odvirovat/odspywarovat a zabezpecit niekomu kto tomu rozumie. Sam mozes urobit to ze budes pouzivat nejaky slusny antivirak, prescanuj si cely disk, a nejakym antispywarom (ad-aware, spybot s&d apod) si tiez prescanuj cely disk.

máš spyware. buď se ti automaticky nainstaloval přes internet explorer, nebo jsi ho ručně potvrdilo ve firefoxu.

obrana? v tvém případě žádná, jedině odebrání administrátorských práv.
vyčistit? kontrola hosts souboru, kontrola nainstalovaných doplňků internet exploreru, kontrola programů spouštěných po startu, spuštění nějakého aktualizovaného adware/antispyware programu, zakázání adserverplus.com na firewallu (aspoň tě upozorní který program na něj leze)

ber to ale jako ztrátu času, pokud si necháš admošská práva nebo budeš dál používat internet explorer, za měsíc tu jsi s jiným virem nebo spywarem zas.

Vidím že poslední dobou tu brtník šíří pravou víru - víru v nepriviligované účty, alespoň se nemusím tolik snažit. Dík!

Pro uživatele: používat neadministrátorský účet není nějaká ostuda, jak si typičtí "power users" myslí, naopak, neadministrátorské účty pro běžnou práci používají profesionálové.

mi osobně je pravá víra k ničemu: kvůli typické vlastnosti wirdows - občas si samy ničí registry - proto mám doma naopak dva admošské účty, abych mohl obnovit chod jedněch wirdows :(
a na pracovním pc mám prostě admošská práva přidělena, s tím nic nenadělám

osobně se mi proto velmi líbí myšlenka nakládání s admošskými účty z přichájících vist, která látá nepodařenou funkci runas, která se zas pokoušela kopírovat ideu su z -uxu. uvidíme zas až v praxi, jak se to doopravdy osvědčí.

(ale je šílenstvím, když si pod xp home všichni naklikají admošské účty, pokud vůbec tuší co to účty jsou)

občas si samy ničí registry

Asi jak komu :-P

Jsou stroje kde se i já hlásím jako admin (tedy mám spuštěný shell v jeho kontextu), ale aplikace které to nepotřebují spouštím pod jiným, neprivilegovaným účtem. Runas není su, spíše sudo - Su pro Windows se jmenuje SU.EXE (je z Resource Kitu a většina lidí ho nezná) a mě to zas tak nepodařené nepřijde, ale pro běžného uživatele to není (tu myšlenku za tím nepochopí).

osobně se mi proto velmi líbí myšlenka nakládání s admošskými účty z přichájících vist, která látá nepodařenou funkci runas

No, nelátá nic a nakládá se tam s nimi tak, že výchozí uživatel je admin a má nad sebou UAC, což ej zhovadilost. Mě osobně přijde že naopak MS zkazil ve Vistách šanci to změnit. Ale na vině byla asi opět "zpětná kompatibilita"...

já nevím jestli je resource kit zdarma, nebo stojí další tisíce, jestli si kvůli tomu musí stáhnout dalších 100mb až 10gb, a je mi to celkem jedno. tak ňák mi jde o to co je běžně dostupné pro každého uživatele wirdows, a tím resource kit není, proto runas. no a zkus domácí usery naučit hromadně používat runas - proto vidím tunelové světélko tím směrem co vymyslela vista.

osobně jsem to v rukách neměl, možná jde o další odkoukanou blbost od konkurence, jako když mrchosoft dynamickými disky paroduje logical volume managery z unixu - jenže u -uxů nepíšou uživatelé do poraden že přišli o data. no už jsu zas jinde.

necháme wirdows usery vypořádat se s spywarem, místo nich přijdou jiní, ti samí.

Poslední resource kit tools zdarma jsou, ale tam myslím SU není, ono je to dost stará záležitost která se datuje někam do NT 3.51 (já mám z resource kitů hotovou sbírku - od Windows 3.11 /NT 3.5 výše - a v těch starých jsou poklady které už se do dnešních nedávají a pořád dobře fungují). Jinak SU pro Windows je podstatně mín user friendly než runas, takže tudy cesta nevede.

Z přístupu Visty k uživatelským účtům opravdu nemám dobrý pocit. "Kopírování" v tom příliš prsty nemá, spíše typické MS řešení na obcházení své vlastní velké benevolence v minulosti.