Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nutno vypojit a zapojit HDMI kabel, aby sel zvuk

Ahoj,
mam problem s propojenim stolniho pocitace a televize Panasonic Viera TH42PX80EA. Graficka karta Radeon HD 4870. Drivery mam v poradku, OS windows 8.1 ale delalo to uz i na sedmickach. Problem je v tom, ze kabel je pripojeny porad a kdyz zapnu televizi a navolim input treba HDMI4 (coz bude muj pocitac), tak nabehne obraz ale nejde zvuk. Zvuk se nenajde ani v tom programecku "Zvuk", kde se vybira vychozi zarizeni atd. Pokud kabel vypojim a zapojim, tak se zvuk najde a vse je ok. Stejne to funguje i pokud ho zapojim teprve po zapnuti televize i pocitace. Na internetu je o tom hodne, ale musim se priznat, ze jsem se v tom uplne ztratil a zatim sem nenasel nejake funkcni reseni.

Snad mi pomuzete, diky za jakoukoliv radu!

Vidim to provadepodobne na problem v ovladacich tveho PC, deska, grafika nebo zvukovka, ale zkus nejprve na te TV jiny HDMI port a zkus i propojeni jinym kabelem.