Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hraniční lhůta reklamace mobilu - je už překročeno 30 dní?

Dobrý den. 10. června (úterý) jsem odeslal mobil balíkem na adresu prodejce k reklamaci. Tak jsem čekal. Dlouho se nic nedělo, tak jsem prodejci 10. července (čtvrtek) napsal, v jakém je reklamace stavu. A on mi dnes, 11. července (pátek) napsal, že už má od servisu zprávu, že telefon už prý míří na jejich adresu, a že jakmile bude moct, tak mne bude informovat a mobil mi neprodleně pošle. Jakým dnem vlastně započal proces reklamace a budu mít případně šanci nárokovat si vrácení peněz za příliš dlouhou reklamaci? Díky moc všem :-)

"11. července (pátek) napsal, že už má od servisu zprávu, že telefon už prý míří na jejich adresu, a že jakmile bude moct, tak mne bude informovat a mobil mi neprodleně pošle"
No, tak je středa 16. a nejen že nemám v poštovní schránce žádnou výzvu o převzetí balíku, ale prodejce se mi zatím ani nijak neozval... co bych měl dělat teď?
(omlouvám se za změněnou IP, pořád jsem to já - UPC mi ji změnilo za poslední týden 2x)

Na Vaši radu jsem to udělal. A prodejce stále nereaguje... bavil jsem se o mé situaci s kamarádem a ten mi řekl, že vzhledem k už naprosto jednoznačnému překročení 30ti-denní hranice (kdyby to poslal v pondělí, tak už to mám určitě dnes, ne-li ve středu doma) mu mám napsat, že odstupuji od kupní smlouvy a žádám vrácení peněz... Já jsem trochu zdrženlivější, a když už, tak bych s tím počkal do zítřka, a pokud by to nepřišlo, tak bych to podnikl... ale nejdřív... co na to říkáte Vy (všichni)? Omlouvám se za naprosto evidentní neznalost v této oblasti, ale rád bych postupoval pokud možno co nejsprávněji... Děkuji.