Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá vypnutí PC

AHoj všem,

na mém PC dochází k častému samovolnému vypínání. Většinou když je spuštěno více aplikací, např. hudba + net + word... apod. nebo program FL studio, a také když připojím externí hardisk, tak PC po pár minutách vypne. Na vyplém PC pak kontrolka napětí začne blikat.

K znovuzapnutí musím vždy vypnout vzadu hlavní vypínač a poté znovu zapnout a PC znovu rozjet. Potřebuji vědět, zda závada je hardwarová, popř. jaká konkrétní součást, či zda za to může nějaký nežádoucí software... stáhnul jsem soft pro měření teplot a vykazuje to + - tohle: spuštěn byl pouze int. prohlíže

System 45C
CPU 66C
AUX 64C
HDD 42C

Jde poměrně o starší PC s proc. 2.2 Ghz a 896 RAM, je také zvláštní, že po takovémto vypnutí se mi vždy změní nastavení času a datumu a také když se podívám na využití CPU, tak chvílemi skáče do vysokých hodnot, aniž by bylo PC nějak zatěžováno.

Díky za každou radu

Je to "vypnutí", anebo se to hodí "do spánku"? Ta blikavka by tomu odpovídala. Či virózka. Zkus MBAM.