Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém na starý notebook

Zdravím,

mám starý notebook:
IBM R31
Intel Inside Celeron 1.1Ghz
1GB RAM

Chtěl bych na něj nějaký OS, s XPéčkama si ten ňotas moc neporadí (hlavně, že je tam Designed for Windows XP), byli tam SP3 (nevím jestli původní) i jiné verze včetně těch Mini XP, stáhl jsem taky nějaký Linux, ale v tom neumím chodit a byla to jakási divná verze. Win98 jsou v pohodě, ale wifi USB se mi nechce připojit k WPA2 síti, dočetl jsem se, že to Win98 neumí, také jsem četl o Androidu, ale asi není žádná verze, která by fungovala spolehlivě a bezpečně.

Poradí mi někdo prosím?
Jde rozběhnout WPA2 na Win98?

Díky Kuba

Tohle by mělo XP utahat v pohodě. Provozoval jsem je na horším šrotu (PIII 600 MHz, 384MB RAM apod.) a dalo se to.
Win 98 neumí samy od sebe wifi vůbec, byl by potřeba obslužný software. Používám na starém notesu Win ME a nějakou obskurní PCMCIA kartu na wifi a to neumí WPA, natož WPA 2.

Jak už bylo řečeno, základem jsou ovladače, začíná se chipsetem a pak ostatní.

Pokud by sis chtěl ty XPčka odlehčit, můžeš na instalační CD použít nLite. Návodů jak to udělat je na netu dost. Ale s rozmyslem.