Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalační CD Windows XP bez SP

Zdravím,

sháním instalační CD Windowsů XP Home Edition bez SP licence OEM. Našel jsem na internetu jen s SP1, SP2 a SP3, ale nikde nesedí klíč, co mám na notebooku. Potřebuju to na jeden starší počítač pro známou, která potřebuje tak ještě půl roku na starém PC dojet a pak jej bude měnit. Sháním obraz disku poslat přes internet.

Moc děkuji.

Neplatí. U SW přijímáš licenční podmínky, které pokud to máš stažené porušuješ. Tím jsi porušil zákon. ;-)

Argumentace, že na to "nemáš" je lichá. Pokud nechceš platit, používej Linux, BSD, nebo něco jiného zdarma. Pokud chceš něco "lepšího", zaplať. Jak prosté!

K průzkumu - pirátů je spousta - ve věku 12-18. Normální člověk si za Windows zaplatí, nebo ho nepotřebuje. Já třeba neznám nikoho, kdo by měl Win nelegální (buď nemají, nebo se tím nechlubí ani kamarádům, protože vědí, že porušují zákon). Jistě, moje babička nemá na Windows. Taky používá Linux.

Většina zlodějů se tváří že nic, docela mě dostává, že se tu tím ještě chlubíš...

Šířit nemůžeš nic - hudbu, filmy, ani SW. Ovšem stáhnout pro svoji vlastní potřebu film nebo hudbu můžeš, SW už ne-e.
A pokud máš zakoupené CD / DVD, můžeš si udělat pro svou potřebu na svém vlastním zařízení kopii, pokud přitom aktivně nepřekonáš ochranu proti kopírování.

autorský zákon rozlišuje:
audiovizuální díla u nás zatím můžeš stahovat, ale už ne nabízet, k čemu nemáš práva. torrent je v takovém případě prostředkem krádeže.

Tam platí totéž co u softwaru!

toto neplatí pro sw, tam je nezákonné už stahování - ať už živě a redakce computeru propagují co chcou, nebo kolik uřvaných vykřičníků připíšeš.
před 25 lety ti nebylo ani 15 - tzn. ses nikdy nenaučil za filmy a audio platit. takže jen kradeš a hledáš si výmluvy. už vím, co to jsou ti hifisti.

vyřešil jsi konečně, jaké verze se týká coa štítek? nebo neumíš číst ani tak jednoduché nápisy?

Ovšem mě by víc než porušování zákonů, co se tu řeší zajímalo, jak tohle legálně vyřešit.
Taky mám na ntb licenci (s klíčem) k XP (Professional) a na servispackouvou instalačku to hlásí špatný klíč. Recovery není, přibalené CD taky ne. Jak tohle vyřešit?
Už bych ten zadělaný systém od ještě předchozího majitele rád přeinstaloval komplet.

:-D

Recovery není

Mi to připadalo jasně napsané...
Kontaktovat MS mě napadlo, ale nevím kam přesně a jestli to vůbec někdo bude řešit. A taky jak třeba? Mi jako pošlou CD? Si spíš myslím, že si s nima budu měsíc psát, že XP jsou nebezpečná a radši si mám koupit osmičky a pak mi dojde trpělivost. :-D
Ale jiné řešení asi není, co?

Ja ti rozumiem, ale ked ten kluc zadas rucne (alebo teda, ked chces, na klavesnici) a nic sa nestane, je tu este moznost aktivacie telefonicky (pokecas si s robotom). Rucne zadavanie mi uz niekolkokrat (na roznych PC) nepreslo, telefonicky to zatial vzdy slo.

To co pisem sa tyka aktivacie Windows po nainstalovani. Ak vyhlasuje "spatny klic" uz pocas samotnej instalacie a nepusti ta to dalej, tak mas zlu verziu instalacky, stiahni si spravnu (alebo ten kluc blbo odpisujes).

Já to pochopil jako ironii.
Ani jsem nevěděl, že jim tam můžu volat.

Nicméně mě to právě nepustí už během instalace dál. Klíč opisuju zaručeně dobře, zkoušel jsem to vícekrát...

Stáhnout bych to mohl, ale někde z torrentu to zaprvé nebude legální a za druhé nějaká pochybně cracknutá instalačka bude nejspíš zavirovaná. :-/
Zkusím se poptat po známých, jestli někdo nemá originál bez SP.

Stáhnout bych to mohl, ale někde z torrentu to zaprvé nebude legální a za druhé nějaká pochybně cracknutá instalačka bude nejspíš zavirovaná.

No ovsem, na druhej strane existuju a daju sa dohladat verzie, ktore su "ciste" (Direct untouched ISO of original disc), staci citat popisky a dat si 10 minut prace...