Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skype na XP SP2 již nejede? (Linux- jaký ? Alternativa za Windows (XP))

Dobrý den,
dnes mě nenajel Skype, napíše to: Byli jste odhlášeni, protože používáte zastaralou verzi Skype.
Dále je možnost stáhnout novější verzi Skype, ale ta již vyžaduje GetLogicalProcessorInformation, a to je pouze v SP3. Máte někdo zkušenost, abych nemusel:
A) kupovat novější Windows
b) používat aktualizaci SP3?

Starší verze Skype nejdou instalovat

Jedu na W XP SP2 cz

Microsoft se snaží jistě kdovíjak zabezpečovat počítače, a současně i zvýšit prodejnost svých nových Windows tím, že postupně zakáže spouštět Skype na starších PC, ale nechci se toho zůčastnit, je jiná možnost, jak to zprovoznit, nebo se mám rovnou na Skype vykašlat?

Dále, zvažuji si vyzkoušet nějaký uživatelsky přívětivý Linux, používám Web prohlížeč Firefox, Thunderbirg, Skype, ICQ (QIP), KMPlayer... Je nějaké přívětivá verze Linuxu, podobná Windows (XP)? Děkuji

Děkuji za veškeré info

Je nějaké přívětivá verze Linuxu, podobná Windows (XP)?

zorin-os.com
Vypadá skoro jako XP. Krom KMPlayeru tam snad všechno je a zareklamovaný KM není potřeba, je tam nativní přehrávač... Obsahuje už dokonce i Wine ke spouštění (jednoduchých! a některých!) aplikací pro Windows.

b) používat aktualizaci SP3?

Ale nevidím důvod, proč neaktualizovat na SP3? Já jsem s ním problém neměl.

nebo se mám rovnou na Skype vykašlat?

Já už to se Skypem vzdal. Vadí mi, když máčknu na křížek a program se nevypne. Možná jsem potížista, ale mně to prostě vadí (stejně jako milion dalších věcí u Skype). Pokud mě jó hodně někdo prudí a chce volat, používám appear.in.

A Zorin je asi co? Upravené Ubuntu s LXDE...
Co si budeme povídat, lubuntu je dobrá prasárna co se týká programového vybavení a ovládání. Navíc Canonical poslední dobou perlí (Ubuntu 14.04 téměř nepoužitelné kvůli pomalosti a nestabilitě).
Pokud bude chtít vyřešit problém, 90% jich vyřeší podle nápovědy Ubuntu. Ovšem Linux tak problémový, jako Windows není, takže nepředpokládám, že by nějaká velká podpora byla potřeba. :)

Já s tím tedy problém nemám, většina věcí mi funguje. Je to ale zaručeně taky o HW a ovladačích, jak si to sedne a co kdo potřebuje. Naučil jsem se to instalovat na takové ty "internetové" počítače pro babičky a podobné. Nezvládnou to zavirovat, údržba netřeba, všechno funguje a s ničím je to neprudí (narozdíl od Windows). Vypnu automatické aktualizace a jen když se náhodou stavím, aktualizuju to.
Pochopitleně to není pro někoho, kdo od toho počítače vyžaduje složité aplikace, popřípadě středně složité aplikace a nechce se učit s novým systémem.