Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet přes wifi

Dobrý den, úplným úvodem, nejsem v PC příliš zběhlá, mám problémy s internetem a pokusím se co nejpřesněji popsat problém.

Mám velmi rychlý internet přes UPC, který dále přes router D-link 635 rozvádím jako wifi po bytě. V poslední době se však rychlost rapidně snížila a při měření ukazuje cca 2,867 Mbit/s ... když měřím rychlost internetu přímo z kabelu, je to okolo 90 Mbit/s ... tudíž skutečně veliký rozdíl.

V notebooku problém nevidím, připojuji se s ním na jiných místech k wifi a rychlost je výborná.

Nevím přesně, kde se co nastavuje, zda je to nějaký problém v nastavení routeru, nebo zda už "odpadl" a je nutné pořídit nový. Nevím jaké hodnoty a kde je případně potřeba pozměnit/zkontrolovat. (rychlost je stejně žalostná i v případě, kdy jsem připojená k internetu přes kabel vedoucí z LAN, výborná rychlost pouze tehdy, je-li router úplně odstaven).

Děkuji za případné rady

zjistila jsem, že porblém byl v továrním nastavení modemu .... zadala jsem adresu modemu http//XXXXX ... a tam jsem našla advanced -> QOS engine -> tam nějak byla nastavená automatická rychlost uploadu na 128kb ... to jsem změnila na nejvyšší možnou hodnou, něco okolo 2000kb a nynní po novém měření je rychlost wifiny přes router kolem 30Mbit, to je už slušné... ale nevím, zda to mám nastavené správně, zda tam ještě nějaký nějaký problém, blokování, omezení.... chtělo by to nějaký manuál, jak to správně nastavit

Můžu jen potvrdit, že rychlost UPC internetu se dostala na odpovídající výkon (stejný, jako při přímém připojení na modem) po deaktivování QOS. Mám D-Link DIR 825 a měl jsem naprosto stejný problém, kdy rychlost internetu při připojení přes zmíněný router byla naprosto tragická.