Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seriova komunikace ve FoxPro 26

Dobry vecer,
mam problem s napsanim jedne funkce, z urcitych duvodu to potrebuji pod Foxpro 2.6,
jde o to, ze na COM je pripojene zarizeni, ktere po odeslani znaku +CRLF vrati hodnotu podle stavu snimace a tu potrebuju precist z toho sameho COMu

x CRLF --- > COM2
COM2 ----> hodnota

Nevim jak na to, musi to byt rychle.

Potrebuji trosku nakopnout, stahnul jsem si qfoks,
ale navim jestli to delam dobre nebo ne a nevim jak
precist z portu to, co me zarizeni vrati.

na port poslu
=q_outp(760,68)
=q_outp(760,13)
=q_outp(760,10)

a kdyz prectu prikazem q_inp(760) tak dostanu vzdy jen hodnotu 21,
jak docilit toho, aby to precetlo vic znaku z portu ?
Nebo nejaky ukazkovy priklad by se hodil, priznam se ze v tom celkem tapu.

Diky za obsahly popis, zkusim to prostudovat.
Kabel a zarizeni je OK, testovaci programek co k tomu je funguje OK,
zarizeni na vyzadani vraci hodnoty (teplota a tlak).
Jen to potrebuju udelat z ty foxky, aby to zapisovalo do databaze pro dalsi zpracovani. O seriove komunikaci vim skoro prd, bohuzel.
pri pokusu s fopen me to nefungovalo vubec, vzdy to koncilo hlaskou DOSu ze neni mozne zapisovat na port a klasicky Prerusit, Ignore,.....
Pomoci mode jsem to samozrejme nastavil. Necekal jsem ze to bude takovy slozity, popravde, cekal jsem ze to pujde tim fopen, fputs,...

Ta hlaska DOSu je preto ze to chce hanshaking. Staci spojit tusim piny CTS a RTS (piny 7,8 na 9pinovom konektorw) na strane PC, ak nie su zapojene na zariadenie. (edit: toto plati pre DOS. Ak na to pristupujes priamo cez porty, tak nic prepajat netreba).

Alebo skus zapnut to FIFO ako som pisal out(762,1), ak posielas/prijmas menej ako 16byte tak by to mohlo klapnut aj tak sekvencne, ako si to robil.

P.S: ja ti verim ze testovaci SW funguje, ale ak su zapojene na zariadenie aj riadiace signaly RTS DTR, a ak ich to zariadenie potrebuje, tak navyse musis nastavit aj tie signaly spravne (bit 0,1 portu 764)