Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC 20-30k

Sestava: http://www.czc.cz/fo6kmfcc40h6c8l5oob5rdvjlc/sezna m
Dobrý den, v listopadu nebo prosinci budu kupovat nový PC do 30k.
Potřeboval bych poradit jakou grafiku do ní osadit, rozhoduju se mezi MSI R9 280X GAMING 3G http://www.czc.cz/msi-r9-280x-gaming-3g/139329/pro dukt a MSI N760 TF 4GD5/OC http://www.czc.cz/msi-n760-tf-4gd5-oc/133677/produ k bral bych tu grafiku od NVIDIA příde mi lepší.
Byla by možnost dat i lepší a dražší grafiku ale to je pak už dost overkill.
Nebráním se změny HW v sestavě či grafiky.
Předem díky za názory či rady

bral bych tu grafiku od NVIDIA příde mi lepší

V současné době nV zaostává za AMD v poměru cena/výkon, nV zatím nemá do té "války" vlastně co nabídnout.

Určitě to za ty prach lze navrhnout vyváženější a navíc před koncem roku může nabídka komponent vypadat trochu jinak.

(jo krabici a hlavně ty zubaté paměť moduly nemá cenu už ani komentovat)

[http://www.legitreviews.com/images/reviews/1759/ph anteks_ph-tc14pe_028.jpg ]

podobne to mam i ja. Mam 2 ramky 4GB. Chladic nedovoli dat dalsi ramky, ale 8GB bude stacit dost dlouho. Mam chladic s 2 ventilatorama. Na to jak fx8350 topi, tak jsi myslim ze by stacil i 1 ventilator. Ale 48 stupnu v klidu. A na 100 procent 60 stupnu. Uvidime zda to v zime vytopi, kdyztak fx9000, to uz topi.

Co znamená hodně lidí si stěžuje.
Z kolika prodaných karet? Z jakých důvodů? Za jakou dobu prodeje?
(prodejcům nevěřím, tedy hlavně těm jejich statistikám)
Je to o tom, že karty ať AMD nebo nV jsou velice zatěžované součásti, takže nikdy to nebude 100% bezporuchové a od toho je záruka.

No to není směrodatný,když je poruchovost (vrácení zboží) velká tak to vymažou a daj není známo ,viz MSI karty,Asrock MB,noname zdroje apod.Kdysi jsem se tam dotázal na poruchovost set top boxu co šel připojit přes VGA k monitoru ,ale poruchovost 40% a pár dní po dotazu to záhadně zmizlo-poruchovost není známa.:-)

V každém druhém dotazu na sestavu je uvedeno, že pokud bude mít celá sestava max.spotřebu okolo 400 TDP(W), což i tvůj případ, stačí i s rezervou slušný/Amper výkon na +12V větvi/ích, 550 W zdroj.
(nechápu proč si všichni neznalí navrhují sestavy bez základních znalostí o HW a hrubému výpočtu spotřeby = TDP CPU + GPU + zbytek, jen tupě přejímají kraviny od prodejců)