Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nekorektní počeštění WIN XP

Dobrý den, mám takový dotaz. Na NB SONY VAIO po počeštění WIN pomocí dodaného programu, tak některé aplikace mají problém s písmeny ř, š, č atd. Podotýkám některé. (IrfanWiev, kalendář, titulky ve filmech a některé další) Navíc je OE v angličtině. Lze to nějak změnit? NB není můj, mě by to tak nevadilo, ale majiteli asi ano. Děkuji za nápady a rady.

a je zapnuta podpora tychto znakov?

Start > Control Panel > Regional & Language options > zalozka Advanced
cast: Language for non-Unicode programs:
a tu je roletove menu, je tam vybrana cestina? ak nie, vyber tu a daj aplikovat zmeny.

pise sa tam: Select a language to match the language version of the non-Unicode programs you want to use. teda ak som dobre pochopil problem, mohlo by pomoct.

ja mam ENG WinXP a slovenske znaky funguju v kazdom programe na 100% :-)