Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reakce na zamknuté téma o nelegálním Windows

Reaguji na toto téma "Legalizace win 7 Home Premium 64-bit", které bylo zamčeno. Byl jsem nazván zlodějem.
Proč ne, ale v tom případě jsem zloději všichni, kteří někdy v životě něco stáhli z internetu :)

Předem se omlouvám, že toto téma nemá nic společného s poradenstvím ohledně porouchaného PC, ale je založeno na tom,
že všichni tady odmítají nelegální Windowsy a já chci vědět proč.

Vysvětlete mi, co máte proti (ne)legálním kopiím? Chcete mi říct, že když si koupíte PC nebo NB bez OS, tak si zaplatíte 2 300 Kč za windows 7 na Alza.cz, což je tam nejlevnější Win? Místo toho, aby jste ušetřili tyto peníze a koupili něco smysluplnějšího?

Já se nepovažuji za zloděje, nikdy jsme nic hmatatelného neukradl a snažím co být co nejpoctivější s vyjímkou softwaru,
protože co to je software? Nějaký "program" v PC na který si nemůžu šáhnout. Když si ho stáhnu, udělá mi někdo něco? Pochybuji.
Firmy na nich vydělávají i tak, kdyby ne, vymysleli by něco, co by se nedalo obejít. A nevěřím že by se něco takového vymyslet nedalo, dalo, jen je to
nákladné a firmám by se to neoplatilo, takže radši ztratí pár % na nelegálních kopiích. Stahuji již léta a nejsem jediný. Lidé stahují vše, naprosto vše tak proč ne Windows?

Snad se dočkám nějakého smysluplného odůvodnění.
Změna kategorie, původně: Operační systémy (karel)

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny