Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win2008 strati spojenie s namapovanym diskom

Po skoro 2 rocnom relativne bezproblemovom chode mi zacala blbnut jedna 2008, kde bezi kamerovy system. Ma namapovany Z disk, z pola, ktore bezi na Freenase a po par dnoch strati s NASkom spojenie.
Disk sa tvari ako namapovany dalej, ale vojst do neho uz nemozem, pretoze pristup bol odmietnuty. Toto cele sa deje ak skusam k NASku pristupovat cez \\jeho_IP\sharing, akonahle dam \\FreeNAS\sharing je NASko dostupne. Z inych pc je Frenasko pristupne jak cez IP tak cez FQDN. Restart serveram vzdy na par dni pomoze. V event viewri nic nevidim, net use mi dokonca hlasi, ze disk je ok.

C:\Users\Administrator>net use
Nová připojení budou zapamatována.

Stav       Místní     Vzdálené                    Síťové

-----------------------------------------------------------------------------
OK           X:        \\WIN2008II\Zaloha_Win2008
                                                Microsoft Windows Network
OK           Z:        \\192.168.2.4\Kamery      Microsoft Windows Network
Příkaz byl úspěšně dokončen.

Ping na NASko, webove rozhranie, ci pristup cez SSH funguju ok.
ANo riesenie by bolo dat namapovat NASko cez FQDN, ale zaujima ma, co moze sposobovat taketo spravanie.

NASko si power-savne disk a system na nom bezi normalne dalej asik.
Ja to mam podobne. Ked sa NASko uspi (teda len disk v nom), tak disk preperie len poziadavka na suborovy system. Pingat mozem donekoncna. Disk je stale uspaty.