Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPS v mobilu

Čau, chci se zeptat zda e gps vmobilu placená nebo ne? A ještě jestli nevíte je-li gps placená když pojedu do zahraničí a zapnu ji,díky

GPS lokalizace je placená v případě A-GPS, kdy se použije datové spojení pro stažení databáze družicových vysílačů.

Co se týká navigace (která používá lokalizacici přes GPS), tam záleži na tom, zda používá datové přenosy pro stahování dat mapových podkladů a aktualizaci pozice podle ne-GPS dat (BTS, okolní wifi apod.). Navigace, kde se dají podklady stáhnout předem a vypnout A-GPS může fungovat úplně bez dat, a tedy zdarma.

Navigační SW jsou dnes většinou zdarma, platí se (někdy) za mapy.

GPS je satelitní systém určováni polohy na povrchu zemekoule. GPS v mobilu nedelá nic jenom prijma vysílaní z družic, jsou to nejaké data a vypočte z nich souradnice kde se nacháziš.
Podmínkou činnosti je jistý počet družic v "dohledu". Nekdy to chvilku trvá. Proto aby to bylo rychlejší si mobil múže pomoci takzvanou "asistovanou GPS", kdy si pomáha daty z mobilní síte. Je to volba, lze to zapnout nebo vypnou. Uvedené platí o určení polohy, není to o mapách ani o navigaci, tedy kudy jít aby jsi došel do cíle.

Mapy a navigace jsou jiná záležitost, každý výrobce telefonu, prípadne mobilní operátor, pokud máš dotovaný mobil, má v tomto jinou politiku co je součásti software prodávaného telefonu a co musíš zakoupit.

Nikdo neví co máš v telefonu jenom Ty to víš - nevíš /nehodíci se šktnete /

... :puff: