Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace windows xp na počítač kde už windows xp je

Zdravím,

na starší počítač, na kterém je starší verze windows xp, budu instalovat novější verzi windows xp. Vzhledem k tomu, že nový XP nemám na bootovacím disku, budu ho instalovat z externího disku. Chystám se

1, Nainstalovat nový windows a nastavit jej jako první v bootovací sekvenci.
2, Odinstalovat starý windows (jehož funkci potřebuji k instalaci nového windows - externí disk)

Prosím o radu: Jak ten starý windows můžu jednoduše odinstalovat? Starý windows má svůj vlastní oddíl (C), pomůže tedy jednoduché zformátování tohoto oddílu? Jak je prosím přesně příkaz? "format c" v příkazovém řádku? Nebo je nějaká jiná jednoduší/lepší/bezpečnější cesta pro laika?

Děkuji a přeji hezký den
Tom
Změna kategorie, původně: Software. Windows jsou operační systém. (karel)

A zamyslel jsi se, odkud bude nový WinXP po prvním restartu brát zdrojové soubory pro zkopírování a rozbalení všech svých součástí?
Jinými slovy řečeno - tak, jak chceš, to nepůjde. Použij normálně bootovatelné CD/Flash s instalačkou Windows a nevymýšlej nesmysly.

Nabořené Windows zkus opravit pomocí příkazu "sfc /scannow" (potřebuješ instalační CD).