Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zjištění volného místa na disku

Primitivní až triviální záležitost! :-D
Už půl hodiny hledám způsob jak vytáhnout údaj o volném/obsazeném místě na disku (nebo jen volném, když budu skromný).
Chtěl bych dávkou poslat tento údaj do logu, ale ne výpis z DIR, to je moc obsáhlé. Stačí jen 1 až 2 řádky. V DOSu snad kdysi takhle fungovalo FREE?:-/
Díky

V podstate to mas dobre, az na drobnou nekompatibilitu cz fontu ve zpracovavanych retezcich.
Zalezi na tom jakou presnost zjisteni volneho mista pozadujes, s orientacni presnosti to v Winxp cz funguje takto:
(nejlepe to zkopiruj a vloz do bat souboru, snad to ty fonty nic nezkonvertuje)

set drive=D:
FOR /f "tokens=5 delims= " %%a in ('"dir %drive%\|find "Volněch bajt""') do set free=%%a

rem
SET free=%free:˙=%&

rem Prevod na MB lze orientacne udelat odseknutim poslednich 6 cislic
SET freemega=%free:~0,-6%&
echo Na jednotce %drive% zbyva %freemega% MB volneho mista

rem Priklad deleni (je omezeno 32 bitovou presnosti tj 4.29 GB, takze to nelze u vetsich disku pouzit)
set /A freemega1=%free%/1048576
echo %freemega1%

Díky za vyčerpávající odpověď. Zítra se na to ještě podívám a doplním ten hrubý převod na MB. Člověk se v těch číslech nějak ztrácí.
Považuji za vyřešené a všem zůčastněným dík a obdiv :beer::-D

Edit: Ano, to je přesně ono. Jen jeden dotaz: co je to za znak po dvojtečce v

SET free=%free:˙=%&