Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restar systému

Dobrý den jak mám restartovat systém při vypnutém počítači?
Mám Windows 8
Při spuštění se objevý černá obrazovka se slovy
checking media fail
no bootable device -please restart system
prosím o radu

Při vypnutém počítači to nejde. I laik (tady často lajk) by měl být schopen úvahy, že při vypnutém počítači by to nic nemohlo psát. Třeba je jenom špatně nastaveno pořadí bootování, třeba stačí vyjmout flashdisk, třeba chcípnul disk nebo upadl kabel.